• facebook
 • rss
 • Niesamowita wspólnota

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 03.06.2017 07:25

  Kiedy kończy się pielgrzymka, rozpoczyna się czas świadectw.

  Elbląska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę rozpocznie się 5 sierpnia. Pątnicy wyruszą z kościoła Miłosierdzia Bożego w Elblągu. W tym roku pielgrzymować będą po raz 8, towarzyszyć im będzie hasło: „… i Ja was posyłam”.

  Pielgrzymka to akt religijny o charakterze dziękczynno-pokutnym. To „Rekolekcje w Drodze” oparte na: codziennych modlitwach, konferencjach, śpiewie. Odbywają się one bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia.

  Pielgrzymka to przygoda życia. Kilka dni temu na portalu społecznościowym, profilu Elbląskiej Pielgrzymki Rowerowej pojawiło się zaproszenie na ślub Moniki i Marcina. Poznali się 4 lata temu w trasie. Chcą, żeby pielgrzymi 21 lipca byli razem z nimi.

  - Nasze pierwsze dni na pielgrzymce mijały oddzielnie, nie zauważałam Marcina. W trakcie dnia pielgrzyma bardzo wiele się dzieje. A po drugie jestem bardzo rozkojarzoną osobą i wiele rzeczy mi umyka. To Marcin mnie wypatrzył, to on zrobił pierwszy krok - opowiada Monika. - Ja z kolei wyruszając na pielgrzymkę miałem kilka intencji, jedną z nich było znalezienie dobrej żony. I choć było na pielgrzymce wiele młodych dziewczyn to szczególnie zainteresowała mnie Monia. Ujęła mnie swoim dobrym sercem i radością etc. Kontakt z nią ułatwił mi nowo poznany brat Michał, u którego zatrzymałem się na pierwszym noclegu w Suszu. Na Jasną Górę jechał w jednej grupie z Monią - przypomina Marcin.

  - Marzyliśmy o tym, żeby wziąć ślub na pielgrzymce, w końcu dzięki niej się poznaliśmy. I zaręczyny też były u naszej Mamusi na Jasnej Górze - opowiadają narzeczeni.

  Ze względu na pracę ślubu w czasie pielgrzymki Monika i Marcin wziąć nie mogą. - Byłoby cudownie, gdyby choć trochę można było poczuć znowu ten klimat, spotkać ludzi, przy których wszystko się rozpoczęło i nabierało tempa. To oni byli naszymi świadkami, choć z pewnością sami o tym nie wiedzieli - mówi Monika. - Ja sama dopiero po czasie do tego doszłam. Można rzec, że nawet po latach. W trakcie pielgrzymowania poznaliśmy dużo wartościowych osób, z którymi chcielibyśmy podzielić się naszą radością. Wspólnota pielgrzymkowa jest niesamowita. To twoja rodzina w trakcie pielgrzymowania i daj Boże, żeby nią była także i później.

  Pielgrzymi jadący rowerami na Jasną Górę docierają tego samego dnia, co pątnicy, którzy idą pieszo, czyli 11 sierpnia. W Częstochowie wspólnie uczestniczą we Mszy św., nocnym czuwaniu. Organizatorem pielgrzymki rowerowej jest ks. Krzysztof Sękuła, proboszcz parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie.

  Spotkania przedpielgrzymkowe:

  10 czerwca, godz. 16.30 - parafia bł. Michała Kozala w Ryjewie
  11 czerwca, godz. 15 - parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku
  11 czerwca, godz. 17 - parafia św. Jerzego w Elblągu
  30 lipca, godz. 17 - parafia św. Jerzego w Elblągu

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Więcej o pielgrzymce TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Wybrane dla Ciebie

  Reklama

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół