• facebook
 • rss
 • Liczyła się wiedza

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 09.11.2017 17:25

  Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili, grając w planszówki.

  - Łącznie musieliśmy się nauczyć 220 dat. Najtrudniejsze do zapamiętania były te związane z wynalazkami. Na lekcjach mowa była tylko o kilku z nich - relacjonuje Paweł z kl. VII, Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

  Paweł był jedną z osób, które 9 listopada wzięły udział w II Mistrzostwach Elbląga Timeline. Zawodnicy grali kartami Timeline: Polska oraz Timeline: Wynalazki.

  Z historii Polski opanować musieli 110 dat. Jak ocenia Paweł, na lekcjach historii poznał nie więcej niż 40 z nich. - Tu są daty dotyczące różnych ciekawostek - zauważa. 

  Bartosz, także z Pruszcza Gdańskiego, jest uczniem klasy V. - Na lekcjach historię Polski dopiero zaczęliśmy poznawać - opowiada. Do turnieju postanowił się przygotować, bo interesuje się dziejami naszej ojczyzny.

  Daria i Emilia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu nie kryją, że nauczyć się tylu dat łatwo nie było. Najtrudniej było w przypadku, kiedy w jednym roku miało miejsce kilka wydarzeń. Wtedy należało przyswoić sobie daty dzienne.

  Po raz drugi w turnieju wziął udział Krzysztof z kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie. W ubiegłym roku na mistrzostwach zajął III miejsce. Aby przygotować się do tegorocznych zawodów, musiał sobie tylko przypomnieć daty z historii Polski. Ale musiał nauczyć się tych związanych z wynalazkami. Kilka z nich było naprawdę trudno zapamiętać.

  Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Zwycięzców wyłoniono w dogrywce.

  I miejsce zajęli Natalia Engler z kl. VII z SP nr 4 w Elblągu i Bartosz Szypuliński z kl. V z SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

  Na III miejscu mistrzostwa zakończyła Oliwia Żukowska z kl. VII z SP nr 25 w Elblągu, a na IV Mikołaj Wadowski z kl. V z SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim

  II Mistrzostwa Elbląga Timeline odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11. Współorganizatorami turnieju była Arka Gier i Planszówkowy Zawrót Głowy.

  Grę poprzedził montaż słowno-muzyczny nawiązujący do 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół