Nowy numer 04/2020 Archiwum

Kameralna premiera

Czy św. Jan Paweł II potrzebuje reklamy? Jeśli tak - to jakiej?

Ogólnopolska premiera filmu „Apartament” odbyła się 15 maja. W Elblągu można było go obejrzeć w kinie „Światowid.”

Mogłoby się zdawać, że ten film nie potrzebuje żadnej reklamy, bo już sama jego treść zadziała jak magnes.

Nie jest to bowiem kolejna produkcja fabularna, która przedstawia wizję Jana Pawła II wykreowaną przez reżysera, ale kompilacja zbioru archiwalnych, dotychczas niepublikowanych fotografii i nagrań wideo ukazujących kard. Karola Wojtyłę, późniejszego papieża Jana Pawła II.

Elbląska premiera tego dokumentu odbyła się na niewielkiej „Sali Kameralnej.” I mimo ograniczonej liczby miejsc nie było problemu z kupnem biletu tuż przed projekcją. „Apartament” w dniu premiery zainteresował tylko ok. 30 elblążan.

Produkcję reklamowano w telewizji, prasie i internecie. Przy kościołach wywieszono plakaty zachęcające do obejrzenia filmu. Główny bohater - człowiek, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Dlaczego widownia zawiodła? Trudno to stwierdzić.

Przed nami jeszcze wiele okazji, by obejrzeć ten film. Oby w kolejne dni frekwencja w sali kinowej była o wiele większa.   

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama