Nowy numer 03/2020 Archiwum

Pielgrzym dający świadectwo wiary

Ks. Stanisław Krupski, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Trumiejkach, Kanonik Honorowy Pomezańskiej Kapituły Konkatedralnej. Zmarł w wieku 73 lat.

Ks. Stanisław Krupski proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Trumiejkach był od 2002 roku. W pamięci wielu osób ks. Stanisław zapisał się jako pielgrzym Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że odszedł do Pana Kapłan o wspaniałej osobowości i otwartym sercu. Pielgrzym, który w grupie Adalbertus Prabuty dawał świadectwo wiary. Niech Pan Przyjmie Go do Siebie” - napisał na portalu społecznościowym tuż po śmierci kapłana Krystian Czaja.

Ks. Stanisława Krupski urodził się 26 maja 1942 roku w Piekarach. Święcenia kapłańskie przyjął 22 czerwca 1969 w Olsztynie. Zmarł 16 maja 2015 w Trumiejkach. Odszedł w wieku 73 at i w 46. roku posługi kapłańskiej.

Uroczystości żałobne odbyły się 20 maja 2015 roku, zaś Mszę pogrzebową odprawiono następnego dnia.

Ksiądz Stanisław spoczął na cmentarzu parafialnym Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumii.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama