Nowy numer 08/2024 Archiwum

Życie nadaje TON

Najbliższy tydzień przyniesie wiele okazji do refleksji środowiskom pro-choice.

W Elblągu od 24 do 30 maja odbędzie się Tydzień Osób Niepełnosprawnych - cykl imprez zorganizowanych przez Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych - „Nadajemy TON”.

Przez kilka dni niepełnosprawni będą rywalizować w rozgrywkach sportowych, będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zaprezentują swoje umiejętności podczas występów artystycznych.

Nie ma co ukrywać, że taka impreza zbulwersuje niejedną osobę, która idzie za sztandarem z napisem pro-choice. W Polsce trwa bowiem bój o życie.

Kilka dni temu stowarzyszenie CitizenGO rozesłało apel, jaki skierował do nas prof. Bogdan Chazan. Przypomina w nim, że w Polsce można mordować dzieci nienarodzone jeśli istnieje podejrzenie choroby. Bywa, że abortowane dziecko waży prawie kilogram. „Nie jesteśmy skazani na taką sytuację. Razem możemy to zmienić!” - przekonuje lekarz. „Aby to osiągnąć 3 kwietnia 2015 r. zarejestrowany został Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji", którego jestem członkiem. Do 26 czerwca trwa zbiórka 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy zapewniającym prawo do życia dla każdego dziecka” - dodaje prof. Chazan i prosi każdego z nas o podpis.

Śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy narodem pro-life. Tydzień Osób Niepełnosprawnych oraz rozpoczynający całość 23. Festyn Integracyjny „Nadajemy TON” pokazuje, że w Polsce jest miejsce dla każdego.

Głównymi bohaterami wydarzeń, jakie w najbliższym tygodniu odbędą się w Elblągu są osoby niepełnosprawne.

Komu jeszcze powinny być dedykowane te wydarzenia?

Po pierwsze tym, którzy jeszcze wahają się, czy pozytywnie odpowiedzieć na apel prof. Bogdana Chazana.

Po drugie - wszelkim środowiskom pro-choice. Być może właśnie taka impreza uświadomi im, że każde życie jest wartością nadającą TON.
 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy