Sporo wiedzą o św. Jakubie

- Bardzo lubię pielgrzymować. Przeszłam elbląski szlak św. Jakuba - mówi Katarzyna Aleksandrowicz, uczennica VI klasy.

Udział w XIX Konkursie Religijnym Diecezji Elbląskiej „Drogami św. Jakuba” to nie jednorazowa przygoda. Uczestnicy zapewniają, że był to dopiero wstęp do zdobywania wiedzy o apostole.

- Przygotowując się do tego konkursu, lepiej poznałam św. Jakuba. Postaram się jeszcze pogłębić wiedzę o nim - mówi Katarzyna Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu, zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii prezentacja multimedialna.

Kasia - tak jak inni uczestnicy konkursu - przeszła elbląskim szlakiem św. Jakuba. Zdjęcia z wyprawy zostały dołączone do prezentacji multimedialnych.  

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizowali w czterech kategoriach: piosenka pielgrzymkowa, prezentacja multimedialna, prace plastyczne i wiedza.

W kategorii piosenka pielgrzymkowa zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Elblągu (opiekunowie: Barbara Marcinkiewicz i Krzysztofem Chrobot), którzy napisali własny utwór o św. Jakubie. - Długo pracowaliśmy nad tekstem i muzyką. Potem były jeszcze wielogodzinne próby - opowiada Kinga Tkaczyk ze zwycięskiej szkoły.

Wręczenie nagród w XIX Religijnym Konkursie Diecezji Elbląskiej odbyło się we wtorek w auli Wyższego Seminarium Duchownego. W czasie uroczystości wykonano najlepsze piosenki, przedstawiono prezentacje multimedialne. Obejrzeć można było również prace plastyczne.

- Bardzo spodobała mi się prezentacja Kasi Aleksandrowicz, którą przed chwilą obejrzeliśmy. Poruszyła mnie kończąca ją modlitwa do św. Jakuba - powiedziała nam Kinga Tkaczyk.

Organizatorem konkursu był Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Elbląskiej. Według ks. Mariusza Klimkowskiego, dyrektora WND, inicjatywa ta może zachęcić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do pogłębiania wiedzy religijnej oraz propagować wartości pielgrzymowania. To także promocja szlaku św. Jakuba w naszej diecezji.

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..