Nowy numer 48/2023 Archiwum

Wolontariusz z IVa

Przygodę z Caritasem można zacząć już w podstawówce. Doskonale wiedzą o tym członkowie Szkolnych Kół Caritas, którzy w minioną sobotę spotkali się w Kwidzynie.

W diecezji elbląskiej działa 40 Szkolnych Kół Caritas. W sobotę, 23 maja, w Kwidzynie odbyło się II Diecezjalne Forum SKC. - Dzięki takim wydarzeniom osoby działające w poszczególnych grupach mogą się poznać, wspólnie pomodlić i pobawić - przyznaje Anna Romejko, koordynatorka Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Elbląskiej.

- Podczas Forum zobaczyliśmy, ilu nas jest. Takie spotkania motywują do dalszej pracy - mówi ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. 

Spotkanie rozpoczęła Msza św., którą koncelebrował bp Józef Wysocki. W części artystycznej na scenie wystąpił zespół „Protest” z parafii św. Wojciecha w Prabutach. Liderem grupy jest ks. Rafał Giedrojc.

Uczestnicy spotkania opowiadali, czym się zajmują. - Głównym zadaniem Szkolnych Kół Caritas jest promocja wolontariatu i miłosierdzia. Dzieci od najmłodszych lat uczą się wynajdywać osoby potrzebujące pomocy - tłumaczy Anna Romejko.

Pani Anna mówi, że młodzi wolontariusze wiedzą już, że można pomagać w różny sposób. - Czasami wystarczy, że dziecko weźmie do szkoły jedną kanapkę więcej i podzieli się nią z koleżanką. Innym razem klasa zorganizuje kiermasz, z którego dochód przeznaczy na dofinansowanie dojazdów dla najuboższych uczniów - opowiada koordynatorka Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Elbląskiej.

II Diecezjalne Forum Szkolnych Kół Caritas było również okazją dla ks. Wojciecha Borowskiego, by wręczył podziękowania przedstawicielom każdego z nich. - Wolontariusze powinni czuć się docenieni - tłumaczy ks. Borowski.

Caritas Diecezji Elbląskiej zapowiada, że takie spotkania SKC będzie organizować co roku w różnych miejscowościach.

 

-

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy