Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na chwałę Bogu śpiewali w Kmiecinie

Od lat ks. Józef Kożuchowski zaprasza do swojej niewielkiej parafii miłośników muzyki religijnej z całej diecezji.

Rekordowa liczba muzyków wystąpiła na 8. Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Kmiecinie: 15 zespołów i 13 solistów. Przegląd odbył się 23 maja.  

- Festiwal w Kmiecinie jest spotkaniem tych, którzy chcą wyśpiewać chwałę Bogu. Tu spotykają się ci, dla których śpiew jest najpiękniejszą modlitwą - mówi Marta Krause. Na festiwal do parafii św. Jadwigi Królowej przyjeżdża od pięciu lat.

W tym roku w kategorii solistka do lat 18 zwyciężyła Paulina Wojciuk z Malborka. Z kolei Danuta Podsiadło ze Stegny została uznana najlepszą wykonawczynią wśród dorosłych. Jako najlepsze zespoły wyróżniono scholę „Marianki” oraz formację „Doxa” z Elbląga.

- Uwielbiam atmosferę, jaka tu panuje - opowiada Paulina Wojciuk. - Nigdy bym nie przypuszczała, że taka mała miejscowości może przyciągnąć aż tylu ludzi i w taki niesamowity sposób ich złączyć - dodaje.

Jak mówi ks. Józef Kożuchowski, organizator i pomysłodawca przedsięwzięcia, festiwal jest pomostem pomiędzy parafiami. - Niektórzy wracają tu wielokrotnie. Umiłowanie śpiewu jest poza czasem i poza wiekiem - przyznaje Paulina Wojciuk. - Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za świadectwo pięknie i świadomie przeżywanej wiary - mówi ks. Kożuchowski.

Kapłan dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji festiwalu, a szczególnie: ks. Sławomirowi Milde, ks. Bartoszowi Grzywińskiemu, ks. Danielowi Pałkowskiemu, ks. Piotrowi Sulikowskiemu i o. Kamilowi Leszczyńskiemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL