Nowy numer 48/2023 Archiwum

Elbląg gotowy do sezonu

Możliwość obejrzenia panoramy Elbląga ze szczytu wieży katedry św. Mikołaja, ma być jedną z głównych atrakcji turystycznych naszego miasta.

- Jesteśmy w pełni gotowi do sezonu turystycznego - zapewniają elbląscy urzędnicy. Jak podkreślali podczas posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta, na turystycznej mapie Elbląga znajdzie się wiele punktów, które powinny zadowolić przyjezdnych.

Na pierwszym miejscu wymieniali czynną już od pewnego czasu i cieszącą się dużą popularnością więżę katedry św. Mikołaja. Wcześniej obiekt ten nie był dostępny dla zwiedzających, jednak po generalnym remoncie świątyni cieszy się dużym powodzeniem.

Jak podkreślili przedstawiciele miasta, w ciągu kilku miesięcy znalazło się już ponad 2,5 tys chętnych, którzy podziwiali panoramę naszego miasta ze szczytu tego kościoła. Jest to bardzo dobry wynik wobec prognoz zakładających pięć tysięcy wejść w skali roku.   

Zupełną nowością ma być z kolei pojawienie się od 26 czerwca na elbląskich torach zabytkowego tramwaju, który będzie kursował od ul. Marymonckiej aż do ul. Saperów. - Być może będzie on jeździł do końca września - mówiła Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury.

Równie wysoki potencjał elbląscy urzędnicy dostrzegają w Kanale Elbląskim i podróżach statkiem do Ostródy poprzez system pochylni i śluz. Ten zabytkowy obiekt, który na razie jest zamknięty, zostanie otwarty 1 czerwca. Więcej o Kanale Elbląskim przeczytaj w: Cała naprzód! Pochylnie zreperowane.

Urzędnicy zaproponowali również, aby mosty na rzece Elbląg były pokazowo podnoszone dwa razy w ciągu dnia. Szanse na realizacje tego pomysłu wydają się spore. - Odbyły już pierwsze rozmowy na ten temat - mówi Agnieszka Staszewska, dyrektor Biura Prezydenta Miasta.

Punkt Informacji Turystycznej znajdzie się tradycyjnie w Bramie Targowej. Będzie można znaleźć tam mapy i foldery turystyczne w czterech językach – angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim. Potencjalny turysta m.in. otrzyma także informacje o torze motocrossowym znajdującym się niedaleko Jeleniej Doliny czy o Kanale Elbląskim.

W bramie odnajdziemy również salę animacji dla dzieci, z kolei trzecie piętro zostanie poświęcone informacjom o wystawach w elbląskim Muzeum. Brama będzie czynna przez siedem dni w tygodniu, od godz. 10 do 18. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy