Nowy numer 37/2021 Archiwum

Uroczystości Bożego Ciała

Sprawdź, którymi ulicami przejdą procesje w elbląskich parafiach.

Jak poinformowała elbląska policja jutro ulicami naszego miasta przejedzie w sumie jedenaście procesji w związku z uroczystościami Bożego Ciała. W trosce o bezpieczeństwo wiernych i bezpieczny przebieg nabożeństw, policjanci będą zabezpieczać trasy procesji wspólnie z Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, a także Strażą Miejską.

Na czas procesji zablokowane zostaną dla ruchu kołowego niektóre ulice.

Główne uroczystości w naszym mieście rozpoczną się w katedrze św. Mikołaja mszą o godz.10, której przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Na terenie tej w parafii czasowo zamknięte dla pojazdów będą ulice: Mostowa, Stary Rynek, Wigilijna, Rycerska, 1000-lecia, Hetmańska, Giermków, Wigilijna, Stary Rynek, Mostowa (Katedra). Nabożeństwo potrwa od 11.00 do 13.00.

Policjanci proszą kierowców, aby nie parkowali samochodów na trasie procesji, zwłaszcza na „starówce”. 

W parafii św. Wojciecha z ruchu kołowego na ok. dwie godziny wyłączone będą: ul. Wiejska,  Al. Odrodzenia, Płk. Dąbka, Węgrowska, Robotnicza, Krakusa, Klimuszki do kościoła Św. Pawła, Obrońców Pokoju, Wiejska, Podgórna. Tam również uroczystości potrwają od 11.00 do 13.00.

O 10.40 procesja wyruszy z kościoła Matki Boskiej Królowej Polski. Tam wierni przejdą ulicami: Jaśminowa, Robotnicza, Pionierska, Kajki, Krzyżanowskiego, Beniowskiego, Pionierska, Fałata, Cicha, Brzozowa, Jaśminowa.

Z kolei pomiędzy 11.30 a 13.00  od kościoła Św. Rafała Kalinowskiego ulicami Sobieskiego i Legionów, przejdzie procesja do kościoła Św. Brata Alberta.

Pomiędzy 9.30 a 11.30 ulicami: Kasprowicza, Boya-Żeleńskiego, Fromborską, Nałkowskiej, Staffa, Niemcewicza, Przybyszewskiego, przejdzie procesja wiernych z parafii św. Józefa Robotnika.

Parafia Wszystkich Świętych procesję poprowadzi od 10.50 do 11.50. Ulicami; w dół Agrykola do skrzyżowania z Sienkiewicza, Wspólną, Kościuszki do skrzyżowania z Agrykola i powrót do kościoła

Wierni z parafii bł. Doroty z Mątów przejdą Rawską, Pabianicką, Morszyńską, Grottgera, Pabianicką, Rawską, początek procesji o 10.30.

Procesja z parafii bł. Franciszki Siedliskiej wyruszy o 10.45 i potrwa ok. godziny. Ulice, które obejmą uroczystości to: Willowa, Sadowa, Kolejowa, Kossaka, Chełmońskiego, Wyczółkowskiego, Willowa.

Pomiędzy 10.50 a 11.30 odbędzie procesja z kościoła Św. Brunona Ołtarze ustawione będą na trasie: Kosynierów Gdyńskich, Słoneczna, Trybunalska, Zielona, Kosynierów Gdyńskich, kościół Św. Brunona

Z parafii Trójcy Świętej wierni przejdą ulicami: Kielecka, Łódzka, Skrzydlata, Mielczarskiego, Malborska, Łódzka, Kielecka.

Początek o 10.30. 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama