Nowy numer 47/2023 Archiwum

Modlitwa uwielbienia uzdrawia przejdź do galerii

- W dniu, kiedy świętujemy obecność Jezusa w Eucharystii, nie mogliśmy zrobić nic lepszego, jak oddać Mu chwałę - mówi Marek Podbielski.

- Najważniejszy jest pomysł i duch tego co chcemy przekazać - mówi ks. Krzysztof Sękuła, proboszcz parafii św. Michała Kozala w Ryjewie. W uroczystość Bożego Ciała zorganizował koncert uwielbienia Boga i Eucharystii. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury wypełniły dziesiątki osób.

- Zorganizowany przez naszego proboszcza koncert to świetna sprawa - stwierdza Emilia. - Cieszę się, że przyszło tak wiele ludzi - dodaje.

Na scenie wystąpiła Adoration Group. Tworzą ją mieszkańcy Olsztyna i Szczytna. Reprezentują różne zawody oraz uczelnie, dotychczas grali na Mszach św. - Nie mieli w planach takich koncertów, ale idą za natchnieniem Ducha Świętego - tłumaczy proboszcz parafii św. Michała Kozala.

Muzycy obok gry i śpiewu podzielili się także swoim świadectwem. Opowiedzieli o nawróceniu, uleczeniu zranień duchowych oraz przezwyciężeniu choroby.

- Ten koncert to w naszej miejscowości tak naprawdę jedyna szansa, by usłyszeć świadectwo nawrócenia innych ludzi. Dzięki temu mamy szansę uświadomić sobie, że chodząc do kościoła można być osobą niewierzącą. To zachęta do nawrócenia dla każdego z nas - zauważa Paulina.

Inspiracją do zorganizowania spotkania były koncerty „Jednego serca, jednego ducha.” Od lat odbywają się one w Boże Ciało w Rzeszowie. Ich pomysłodawcą jest Jan Budziaszek.

- Największą radość sprawia nam oddawanie chwały Bogu. Na co dzień, w swoim życiu doświadczamy, że modlitwa uwielbienia uzdrawia. To powoduję, że człowiek żyje radością - mówi Marek Podbielski z Adoration Group.

- W dniu kiedy świętujemy obecność Jezusa w Eucharystii nie mogliśmy zrobić nic lepszego jak oddać Mu chwałę - dodaje.

Koncert Adoration Group poprzedził program słowno-muzyczny przygotowany przez miejscowy chór Lira i młodzież gimnazjum w Ryjewie. Opierał się on na nauczaniu św. Jana Pawła II. W programie popołudniowo-wieczornego spotkania był również czas na chwilę wspólnej rozmowy przy kawie i cieście.

Koncert uwielbienia był pierwszym tego typu wydarzeniem w Ryjewie. Dla ks. Krzysztofa Sękuły ważnym było również pokazanie, że można dobrze się bawić na spotkaniach bezalkoholowych. Kolejny koncert już w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy