Nowy numer 49/2023 Archiwum

Poznaj swojego zakonnika przejdź do galerii

Osoby konsekrowane spotkały się z młodzieżą naszej diecezji w klasztorze franciszkanów w Kadynach.

- Kiedy mówimy o osobach konsekrowanych, myślimy o "powołaniu", a przecież wszyscy jesteśmy powołani do świętości - mówił w homilii bp Jan Styrna podczas I spotkania młodych z osobami konsekrowanymi, które odbyło się w klasztorze oo. franciszkanów w Kadynach.

- Co to znaczy życie konsekrowane? Co to znaczy powołanie? - pytał biskup Styrna młodych przybyłych na wzgórze klasztorne nad Zalewem Wiślanym. - To nie jest, jak się wielu dziś wydaje, wyrwanie z normalnego życia i zamknięcie za klasztorną kratą. Wręcz przeciwnie - to jest coś, czym może obdarować nas tylko Pan Bóg. Powołanie to wielki Boży dar - podkreślał hierarcha.

- Zawsze, kiedy mam okazję uczestniczyć w spotkaniach z osobami konsekrowanymi, zastanawiam się nad swoim powołaniem - mówi Ania z Morąga. - Zastanawiam się, gdzie widziałby mnie w moim życiu i działaniu Pan Bóg. Czasem perspektywa życia zakonnego wydaje się tą właściwą. Obecnie wydaje mi się, że jednak chciałby, abym realizowała moje powołanie w małżeństwie - uśmiecha się.

Ania zwraca uwagę na słowa biskupa Styrny, który podkreślał, że powołanie to "służyć sercem niepodzielonym". - Nie będzie się dobrym zakonnikiem, jeśli będzie się jednocześnie tęskniło np. za życiem w małżeństwie - mówi.

- A mnie tryb życia franciszkanów odpowiada - mówi z kolei Marcin z Malborka. - Ten spokój, cisza i niemal namacalna obecność Pana Boga to jest coś, w czym bym się widział - dodaje.

Na spotkanie z młodymi, które odbyło się na franciszkańskim klasztornym wzgórzu w Kadynach, przybyli przedstawiciele wielu zgromadzeń zakonnych naszej diecezji.

Świeccy mogli porozmawiać i bliżej poznać m.in. redemptorystów, salezjanów, orionistów, salwatorianów, a także gospodarzy - franciszkanów. Na spotkanie z młodzieżą przybyły również siostry zakonne, m.in. józefitki, franciszkanki oraz karmelitanki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy