Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wytrwale pracują na sukces

Młodzi elblążanie zdobytymi umiejętnościami pochwalili się w czasie koncertu galowego MDK.

- Chciałam, by moje córki mogły rozwijać swoje talenty. Dowiedziałam się, że Młodzieżowy Dom Kultury to dobre miejsce ku temu - mówi Iwona Tanecka, mama Nadii i Laury. Dziewczynki chodzą na zajęcia do Katarzyny Panicz. Starsza od trzech lat, młodsza od dwóch.

Nadia i Laura były wśród osób, które we wtorkowy wieczór wystąpiły w czasie koncertu galowego MDK. Podczas występów młodzi elblążanie mieli szansę pochwalić się przed licznie przybyłą publicznością zdobytymi umiejętnościami. 

- Zespół wokalny w Młodzieżowym Domu Kultury osiągnął już profesjonalny poziom. Mają na swoim koncie wiele sukcesów - przyznaje Janina Dziwniel-Stępka, dyrektor MDK w Elblągu w czasie koncertu galowego. Młodzi wokaliści trenują się pod okiem Katarzyny Panicz.

Publiczność, która przybyła do Biblioteki Elbląskiej przy ulicy Św. Ducha, gdzie odbyła się impreza, mogła podziwiać zdolności taneczne dzieci występujących w strojach motylków, posłuchać muzyki dawnej czy też standardów jazzu.

- Byłam bardzo zestresowana, bo pierwszy raz występowałam z repertuarem ludowym - mówi tuż po zejściu ze sceny Ewelina Bednarek. - Bałam się, jak odbierze mnie publiczność, ale uważam, że było w porządku. Jestem zadowolona - dodaje.

Dla Eweliny występ w czasie koncertu galowego MDK był próbą generalną przed egzaminem do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. - Wszyscy w MDK trzymają za mnie kciuki. Panuje tu rodzinna atmosfera - cieszy się Ewelina.

Do Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu w roku szkolnym 2014-2015 uczęszczało 877 wychowanków. - To jest naprawdę ogromna liczba. Jestem bardzo dumna, że dzieci i młodzież chce przychodzić do nas na zajęcia - cieszy się Janina Dziwniel-Stępka.

Mottem MDK w Elblągu są słowa „Z pomysłem na siebie…”

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama