Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Czy znasz te miejsca?

O powstaniu wystawy "Elbląskie formy przestrzenne w fotografii" zadecydowała liczba polubień pod zdjęciami na portalu społecznościowym.

- Starsi elblążanie kojarzą te formy z dawnych lat. Ich odbiór jest sentymentalny. Natomiast młodsi bardzo często nie znają tych rzeźb i nie wiążą ich z Elblągiem. Wystawą są jednak zaciekawieni - mówi Anna Krakowska, dyrektor Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu.

Na terenie centrum do 15 lipca można zwiedzać wystawę „Elbląskie formy przestrzenne w fotografii.” Tworzy ją 50 fotografii słynnych, elbląskich form przestrzennych,  które stały się symbolem miejskiego pejzażu Elbląga.

- Zdjęcia w ramach tego projektu „Elbląskie formy przestrzenne w fotografii", zaczęliśmy realizować w lipcu 2011 roku. Miało to być przedsięwzięcie bardziej towarzyskie niż artystyczne - wyjaśniają autorzy fotografii Rafał Kotyła i Dominik Żyłowski.

Początkowo zdjęcia publikowane były jedynie na portalu społecznościowym. Liczba kliknięć na hasło „lubię to” pod zdjęciami pokazała skalę ich popularności.

- Wynikiem tego zainteresowania była zorganizowana z okazji 50. urodzin Centrum Sztuki „Galeria El" w Elblągu wystawa pt. „Miasto-forma-człowiek", prezentująca obok archiwalnych zdjęć dokumentujących powstawanie elbląskich form przestrzennych w latach 60-tych, także nasze fotografie. I tak to się zaczęło - dodają fotografowie.

- Myślę, że wystawa jest ciekawa dla osób w każdym wieku - przyznaje Anna Krakowska.

Wystawę „Elbląskie formy przestrzenne w fotografii” można oglądać w ramach cyklu imprez wakacyjnych „Lato w Ogrodach pełne atrakcji.”

- Staramy się przygotować coś miłego dla odbiorcy w każdym wieku. Są atrakcje dla dzieci i dla starszych klientów - zachęca A. Krakowska.

Jak zapowiada dyrektor Centrum Handlowego Ogrody na przyszły tydzień zaplanowano Kino Letnie. Przez dwa dni będzie działać strefa kinowa dla najmłodszych. Rodzice, będą mogli w niej zostawić bez obaw swoje dzieci. W strefie przez cały czas będą opiekunowie.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy