Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Turyści wolą polskie plaże przejdź do galerii

W Krynicy Morskiej już to wiedzą - początek sezonu jest lepszy niż w poprzednich latach.

Wypoczynek nad Bałtykiem wybiera coraz więcej Polaków. Osoby przebywające nad naszym morzem nie kryją, że wcześniej decydowały się na urlop za granicą. Postanowiły jednak to zmienić. 

- Od 10 lat nie byłam nad polskim morzem. Krynicę Morską wybrałam przez przypadek, chciałam przede wszystkim nacieszyć się białą plażą, miękkim piaskiem - mówi pani Urszula, z okolic Warszawy. - Choć woda jest zimna, dla mnie tu jest najwspanialej. Nasze plaże są niepowtarzalne, najpiękniejsze - wylicza turystka. 

Pani Danuta z Torunia już kilka lat temu zrezygnowała z zagranicznych wczasów. - Do Krynicy Morskiej przyjeżdżam trzeci rok z rzędu. Bardzo lubię tu wracać. Tu jest najlepiej - zapewnia. Tym razem torunianka na wakacje zabrała wnuczkę Olę. 

- Zdecydowaliśmy się z mężem na wypoczynek nad Bałtykiem, bo nasze plaże są bardzo ładne, szerokie, czyste. W Krynicy Morskiej jesteśmy po raz pierwszy. Bardzo nam się tu podoba - mówi pani Jagna z Zielonki koło Warszawy.

Z początku sezonu zadowolona jest także większość osób pracujących nad morzem.

- Ludzi jest bardzo dużo. Cały czas ktoś do nas zagląda. Nie tylko oglądają, ale i kupują - opowiada panie Sandra, która sprzedaje na stoisku z ubraniami. 

Nieco ostrożniej sytuację ocenia pani Elżbieta. - Sezon tak naprawdę dopiero się zaczyna, ale muszę przyznać, że jak na tę chwilę ludzi jest sporo - relacjonuje. Panie Elżbieta sprzedaje pamiątki. Nie kryje, że najwięcej kupują turyści, którzy mają małe dzieci. 

- Od lat przyjeżdżam latem do Krynicy Morskiej, ale pierwszy raz tu pracuję. Według mnie sezon rozpoczął się bardzo dobrze. Z pewnością wpływ na to miała piękna pogoda - mówi pani Barbara, która sprzedaje w sklepiku z książkami.

Niewielkie załamanie pogody - środa nie była już tak upalnym dniem jak pierwszy weekend lipca - nie przestraszyło turystów. Turyści nie uciekli znad morza. Na wielu krynickich pensjonatach wiszą tabliczki z napisem: „brak wolnych miejsc.” 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy