Nowy numer 37/2021 Archiwum

Nocny pożar w centrum Elbląga

21 osób trzeba było ewakuować z budynku przy ul. Powstańców Warszawskich, gdy około pierwszej w nocy na poddaszu pojawił się ogień.

 

Około godziny 1 wybuchł pożar w kamienicy przy ulicy Powstańców Warszawskich. - Spaliło się poddasze budynku i połowa dachu na budynku - powiedział nam st. kpt. Przemysław Siagło z elbląskiej straży pożarnej.

Podczas akcji gaśniczej z budynku ewakuowano 21 osób, psa oraz papużkę. Nikt nie odniósł obrażeń. Do chwili ugaszenia ognia pogorzelcy znaleźli schronienie w świetlicy pobliskiego I Liceum Ogólnokształcącego.

Budynek przy ulicy Powstańców Warszawskich gasiło 7 wozów ratowniczych. Akcja trwała do ok. 2.30.

W nocy na miejsce akcji przybył m.in. Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych, który wstępnie oszacował potrzeby lokalowe wśród ewakuowanych.

Strażacy zakończyli akcję po trzech godzinach. - Po godzinie 4 lokatorzy mogli wejść do swoich mieszkań - mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu. - Rano na miejsce udali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, by zapytać lokatorów, czego potrzebują - dodaje Mierzejewski.

Nikt z poszkodowanych nie był podopiecznym MOPS-u. Mieszkania były ubezpieczone.

Jak poinformował st. kpt. P. Siagło, przyczyny pożaru ustala policja. Trwa szacowanie strat.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama