Nowy numer 42/2019 Archiwum

Najtrudniejszy będzie środek

Prace konserwatorsko-remontowe w kościele pw. św. Wojciecha w Elblągu dobiegają końca.

W jednej z najstarszych elbląskich świątyń trwa malowanie zabytkowego, krzyżowo-żebrowego sklepienia i odświeżanie malowideł - medalionów z motywami świętych i roślin. - Najpierw są one odkurzane, następnie zmywane i malowane - opisuje ks. Walenty Szymański, proboszcz parafii św. Wojciecha.

Prace zakończono już w jednej nawie, rozpoczęto teraz w drugiej. - Środek, z powodu jego szerokości, pomalować będzie o wiele trudniej - uważa proboszcz.

Prace konserwatorsko-remontowe prowadzi Sławomir Łagoda z Torunia. Pod jego okiem blask odzyskały już stacje drogi krzyżowej, ołtarz główny z dwoma skrzydłami o motywach eucharystycznych oraz boczny ołtarz św. Józefa.

Remont konsekrowanej w 1905 r. świątyni trwa od 2000 r. Jego zakończenie zaplanowano na październik br. - Finansowany jest z funduszy własnych parafii - zapewnia ks. Walenty Szymański.

Po raz ostatni takie prace wykonywane były w 1962 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL