Nowy numer 42/2019 Archiwum

Po co nam ci radni?

W gronie znajomych umiemy przedstawić setki propozycji, które w mgnieniu oka rozwiązałyby większość naszych problemów.

Elbląscy radni postanowili w wakacje być bardziej dostępni dla mieszkańców. Ustalili osiem całodziennych dyżurów, podczas których przyjmują interesantów, aby wysłuchać ich problemów. W czasie tegorocznych wakacji dyżury pełnił jeden radny z Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch z Platformy Obywatelskiej. Przez ten czas do ich biur zawitało w sumie... czterech mieszkańców naszego miasta. Z tym, że podczas ostatniego dyżuru Jerzego Wcisły z PO drzwi jego biura nie otworzyły się ani razu.

Lubimy sobie często narzekać, że "ci na górze" to są tacy i owacy, że nigdy nie spełniają obietnic, a jeszcze rzadziej słuchają wyborców. A teraz, kiedy mamy okazję pójść i prosto w oczy powiedzieć przedstawicielom naszej władzy, co nas boli i czego od nich oczekujemy, zwyczajnie tego nie robimy.

Bardzo często w gronie znajomych w burzliwej rozmowie wykazujemy się niezwykłą przenikliwości i mądrością, przedstawiając jedna za drugą propozycje, które  w mgnieniu oka rozwiązałyby większość problemów naszej miejscowości. Dlaczego zatem nie możemy przejść się do siedziby władz i przedstawić im ten złoty środek na wszelkie bolączki?

Skoro więc sami wybraliśmy tych radnych, aby nas reprezentowali i z jednej strony czujemy moralne prawo, żeby ich rozliczać, a z drugiej oni sami dają nam takie narzędzie bezpośredniej kontroli, to dlaczego zupełnie z niego nie korzystamy?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL