Nowy numer 08/2024 Archiwum

Św. Michale Archaniele, słyszałeś szum morza?

Piaski to niezwykłe miejsce, gdzie niebo dotknęło ziemi. Przez dobę w turystycznej miejscowości gościła figura św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano.

- Dla mnie uczestnictwo w tej uroczystości jest czymś nadzwyczajnym. Człowiek potrzebuje wsparcia z góry. Niejednokrotnie to, co nas tu spotyka, przerasta nas. Możliwość zwrócenia się o pomoc, kiedy jest się tak blisko figury św. Michała Archanioła, dodaje człowiekowi sił. Pozwala na nowo odżyć wierze - mówi pani Barbara. Mieszka na Śląsku, nad morzem spędza urlop.

Figura św. Michał Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano w parafii pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza w Krynicy Morskiej-Piaskach spędziła 24 godziny.

- Dzisiaj składamy życzenia Krzysztofom - mówił w czasie Mszy św. drugiego dnia nawiedzenie ks. Piotr Prusakiewicz CSMA. - Wysyłamy SMS-y, dzwonimy. Bez św. Krzysztofa wiele osób nie wsiada za kierownicę samochodu. Za kierownicę życia nie powinniśmy wsiadać bez innego świętego, św. Michała Archanioła. On pomoże nacisnąć życiowy hamulec, włączyć kierunkowskaz. Ochroni nas jak nawigacja satelitarna przed skrętem w ślepą uliczkę. Da nam znać, że pękła opona i trzeba się zatrzymać - wyliczał michalita.

Kapłan zaproponował, by w czasie modlitwy przed figurą św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano wejść z nim w dialog.  - Można się zapytać św. Michała Archanioła: jak ci się spało w Piaskach? Co ci się śniło? Czy słyszałeś szum morza? Jakie sprawy przedstawiałeś w nocy Panu Bogu? - wymieniał michalita.

Wierni przybywający w miniony piątek i sobotę do kościoła pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza mogli przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła. - Ten szkaplerz to dla mnie ochrona przed złymi mocami. Dla mnie św. Michał Archanioł jest przewodnikiem na trudnych ścieżkach życia. Wierzę w jego siłę i moc - mówi Małgorzata Bizon, która razem z matką na uroczystości przyjechała z Elbląga. 

- W swoim życiu tej opieki doświadczyłam już wiele razy. Nie jestem superkierowcą. Nieraz „otarłam” się o drzewa, jednak udało mi się uniknąć poważniejszych sytuacji - zaznacza czcicielka św. Michała.

Na szlaku nawiedzenia figury św. Michała Archanioła parafia księży michalitów w diecezji elbląskiej znalazła się 24 i 25 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy