Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z Würzburga do Elbląga

- Przyjeżdżając do Polski na Światowe Dni Młodzieży, chcemy spędzić czas także poza Krakowem i pokazać młodzieży z Niemiec inny region Polski - mówi Anna Stankiewicz.

300 młodych osób z Niemiec, diecezji würzburskiej, przyjedzie do diecezji elbląskiej w ramach przyszłorocznych Dni w Diecezjach. Odbędą się one bezpośrednio przed Światowymi Daniami Młodzieży w Krakowie. 

Rok przed wydarzeniem do Elbląga z Bawarii przyjechały 4 osoby z komitetu przygotowującego ŚDM:  Anna Stankiewicz, Sebastian Volk, Matthias Muckelbauer  oraz ks. Stefan Michelberger, odpowiedzialny za młodzież w diecezji würzburskiej. 

- Przyjeżdżając tu, chcemy poczuć polska kulturę. Zobaczyć, jak wygląda okolica. Ważne są dla nas także odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami - mówi Anna.  

Goście z Niemiec, w czasie trzydniowej wizyty odwiedzają miejsca, które za rok ma poznać młodzież, m.in. Sztutowo, Malbork.

Anna Stankiewicz okolicę zna doskonale, ponieważ pochodzi z Pomorza. Jej współpracownicy, który są tu po raz pierwszy są zachwyceni naszą gościnnością, krajobrazem.

- Dziś byliśmy nad morzem. Jadąc, liczyliśmy bociany. Oni są zachwyceni i zastanawiają się, czemu wcześniej tu nie przyjeżdżali - stwierdza. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast