Nowy numer 41/2019 Archiwum

Do Matki Bożej pojadą rowerem

Słowa "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" będą towarzyszyć pątnikom, którzy 5 sierpnia z Elbląga wyruszą na Jasną Górę.

- Przygotowania do Pielgrzymki Rowerowej Elbląg-Jasna Góra wciąż trwają - zapewnia ks. Krzysztof Sękuła, organizator. - W niedzielę 2 sierpnia odbędzie się kilka spotkań przedpielgrzymkowych w Elblągu, Suszu, Prabutach, Malborku, Nowym Stawie oraz Nowym Dworze Gdańskim.

Dotychczas na pielgrzymkę zapisało się ponad 90 osób. Jedną z nich jest Monika Juszczak. - Codziennie staram się 10, 20 kilometrów przejechać rowerem. Trasę treningu wybieram tak, by nie był to płaski teren, ale by były to wzniesienia, górki. To jest ważne już na samej pielgrzymce, bo, wiadomo, wtedy płasko nie jest. Na pielgrzymce ciągle jest pod górę - opowiada Monika.

5 sierpnia na Jasną Górę rowerem wyruszy po raz 4. - Lubię jeździć rowerem - przyznaje. Na pielgrzymce pieszej była raz. - Dla mnie tamto pielgrzymowanie było o wiele trudniejsze.

Drugim argumentem, który przeważa, gdy podejmuje decyzję, czy pójść pieszo, czy raczej jechać, to czas jej trwania. Pielgrzymka piesza to 2 tygodnie, rowerowa tylko tydzień. Dla osób pracujących ma to bardzo duże znaczenie. - Pielgrzymka rowerowa nie odbiega od pieszej jeżeli chodzi o kwestie duchowe. Jest modlitwa, są konferencje. Nie dzieje się to tylko na trasie, ale na postojach. Bardzo mocno ją przeżywam od strony duchowej - przyznaje Monika Juszczak. 

VI Pielgrzymka Rowerowa z Elbląga na Jasną Górę wyruszy 5 sierpnia. U celu będzie 11 sierpnia. Pątnikom przyświecać będzie hasło: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL