Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Powiosłuj w górę rzeki

Doskwiera upał? Nie ma pomysłu na nudę? Wskakuj do kajaka.

Elbląski MOSiR zaprasza dzieci i młodzież na przystań kajakową przy ul. Radomskiej, gdzie codziennie w czasie wakacji od godz. 9 do 11 i od 15 do 17 można za darmo popływać kajakiem. W czasie zajęć dzieci nie tylko uczą się pływać tymi właśnie łódkami, ale również poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie.

- Dla dzieci jest to świetna zabawa i szansa na zrodzenie się prawdziwego hobby - wyjaśnia Agnieszka Banaś, instruktorka kajakarstwa. - Być może któryś z uczestników naszych zająć zapała większym uczuciem do kajaków i będzie chciał w przyszłości reprezentować nasze miasto w tym sporcie - dodaje.

Jak wyjaśnia dzieci, które przychodzą po raz pierwszy, najpierw mają szkolenie. Dopiero po nim dostają do pływania bardzo bezpieczne kajaki turystyczne. - Choć są one niewywrotne, wszystkie dzieci są wyposażane w kamizelki - wyjaśnia Agnieszka Banaś. Podczas dwugodzinnych zajęć dzieci pływają pomiędzy mostem Unii Europejskiej a mostami na Bulwarze Zygmunta Augusta. Cały czas towarzyszą im trenerzy, którzy dbają o ich bezpieczeństwo. 

Kajakowa oferta MOSiR-u jest również adresowana do rodzin. - W weekendy organizujemy spływy dla całych rodzin. Np. dwa tygodnie temu płynęliśmy rzeką Pasłęką od Braniewa do Nowej Pasłęki. Zaś w nadchodzącą sobotę i niedzielę na cel bierzemy rzekę Dzierzgonkę - opowiada Agnieszka Banaś.

Udziału w podobnym spływie nie wyklucza pan Janusz, który na poranne zajęcia przyszedł z córką. - Te dwie godziny zleciały jak z bicza trzasnął. Chciałoby się dłużej popływać - mówi. - Jeśli uda mi się namówić żonę, to może któryś z wakacyjnych weekendów spędzimy w kajaku - dodaje.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy