Nowy numer 42/2019 Archiwum

To wielka łaska nieść krzyż przejdź do galerii

Dzień na pątniczym szlaku wypełnia modlitwa. Choć może zdawać się, że pielgrzymi najwięcej czasu poświęcają na śpiew, jednak to ona reguluje rytm dnia.

„Pani Jasnogórska. Oto my dzieci Twoje stajemy na progu kolejnego dnia naszej ziemskiej pielgrzymki. Pragniemy złożyć w Twe kochające Matczyne dłonie wszystko to co przed nami. Zawierzamy Ci naszą ojczyznę, nasze domy i rodziny, nasze serca, myśli i pragnienia. Prowadź nas i nie pozwól nam nigdy odpaść od Ciebie! Prosimy Cię o to my pielgrzymi. Amen.” Każdego dnia tuż po wyjściu na trasę pątnicy odmawiają modlitwę zawierzenia Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

Na pielgrzymkowej trasie najważniejsza jest modlitwa. Pątnicy śpiewają Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, odmawiają Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Słuchają konferencji. Do stałych modlitw należy również Litanie Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

Dzień zaczyna się Mszą św., a kończy Apelem Jasnogórskim. 

Na czele każdej grupy jest niesiony krzyż. By o nim nie zapomniano czuwają specjalnie, ku temu wyznaczone osoby. 

- Być „krzyżową”, czyli pilnować krzyża to odpowiedzialne zadanie. Przecież nie można bez niego wyjść na trasę. A czasem bywa z tym problem - mówi Ola Maliszewska z grupy „Pomezania” Kwidzyn. - To wielka łaska nieść krzyż i móc się nim opiekować. Zadanie odpowiedzialne i ciężkie. Ale sądzę, że warte każdej ceny - przyznaje. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL