Nowy numer 42/2019 Archiwum

„Plurimos annos” dla księdza kierownika

W święto Przemienienia Pańskiego na Elbląska Pielgrzymka Piesza przechodzi przez Świnice Warckie. Wcześniej obchodzony jest dzień kierownika.

Tegoroczne święto Przemienia Pańskiego przypadło w pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Taka także była jedna z intencji ogólnych tego dnia na trasie XXIII EPP. Pielgrzymi w modlitwie pamiętali także o Andrzeju Dudzie, prezydencie RP. 

Osoby, które idą kolejny raz doskonale pamiętają, że 6 sierpnia na trasie obchodzony jest „dzień kierownika.” Pielgrzymi tuż przed wyjściem na drugi etap składają ks. Waldemarowi Maliszewskiemu życzenia. Śpiewają „Plurimos annos”, „Życzymy, życzymy” bądź też specjalnie ułożoną piosenkę. Część grup wręcza mu wcześniej przygotowane prezenty, np. od grupy „Pomezania” Iława ksiądz kierownik otrzymał okolicznościowy kask.  

W południe XXIII Elbląska Pielgrzymka Piesza nawiedziła Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnnicach Warckich. W kościele, w którym chrzczona była Apostołka Miłosierdzia pielgrzymi odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie przechodząc przez Głogowiec pątnicy wstąpili do domu, w którym urodziła się święta.

Dla 13-letniego Michała Mądrzyckiego z grupy „Pomezania” Iława jest to już 7 pielgrzymka. - Jest mi tu bardzo dobrze. W grupie panuje miła atmosfera - opowiada Michał. - Nogi czasem bolą, ale Pan Jezus zsyła nam siły. Dajemy sobie radę. W trudnych chwilach podtrzymujemy się nawzajem na duchu. Dla mnie taką osobą szczególnie jest mama - dodaje. Michał jest stałym czytelnikiem „Małego Gościa Niedzielnego.” 

W czwartek pątnicy na trasę wyszli z Grabowa, doszli do Poddębic. Przez cały dzień pielgrzymowali w upale.   


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL