Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kolejny dzień marszu w upale przejdź do galerii

- Staram się pomagać pielgrzymom, by doszli w jak najlepszym stanie na Jasną Górę - mówi Dorota Misztal, siostra medyczna, z grupy "Pomezania" Iława.

Pielgrzymi z diecezji elbląskiej kolejny dzień w upale idą do Matki Bożej. Pogada jaka obecnie panuje w naszym kraju wymaga przestrzegania kilku zasad, by móc pielgrzymować. 

- Jako medyczna staram się pomagać pielgrzymom, by doszli w jak najlepszym stanie na Jasną Górę. Pracy jest dużo, im dalszy odcinek tym jest jej więcej - mówi Dorota Misztal z grupy „Pomezania” Iława. Siostra Dorota idzie jako medyczna.

Medyczni na trasie pilnują, by każdy pielgrzym miał nakrycie głowy: chusteczkę, kapelusz itp. Wychodząc z postoju, każda osoba musi przy sobie mieć butelkę wody. Ważne, by w ciągu dnia wypić jej przynajmniej kilka litrów.

Wieczorem medyczni otwierają tzw. punkt medyczny. Każda z grup ma swój. W nim medyczni grupowi oraz lekarze pielgrzymkowi przebijają pęcherze, opatrują rany oraz diagnozują wszelkie inne dolegliwości jaki przez dzień przytrafiły się pielgrzymom.

- Praca jest odpowiedzialna i trudna, ale Pan Bóg daje mam sił -  zapewnia Kasia Medycka, medyczna z grupy „Zantyr” Sztum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL