Nowy numer 24/2021 Archiwum

Elbląscy pątnicy doszli na Jasną Górę

Pątnicy z XXIII Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej i VI Pielgrzymki Rowerowej dotarli na Jasną Górę. We wtorkowy wieczór uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

- Drodzy pielgrzymi, dziękuję wam za to, że wytrwaliście, nie zawróciliście z drogi - mówił w homilii bp Jacek Jezierski, który 11 sierpnia przybył na Jasną Górę, by powitać pielgrzymów. - Dziękuję za to, że zdobyliście klasztor jasnogórski, pokonując własną słabość, zmęczenie, a nieraz i ból - wymieniał.
 
- Dotarliście przed wizerunek Maryi, gdzie przychodzili nasi przodkowie, gdy byli w potrzebie albo ojczyzna była w niebezpieczeństwie. Ale też przychodzili tu z najgłębszej potrzeby serca. Z miłości - zaznaczył bp Jezierski.

W tegorocznej XXIII Elbląskiej Pieszej na Jasną Górę szło prawie 700 osób. Z kolei w VI Pielgrzymce Rowerowej przed tron Pani Jasnogórskiej dojechało ponad 150 pątników.

- Doskonale znamy słowa: czas ucieka, wieczność czeka. To co piękne, jest bardzo krótkie. Wielu z nas już wyrażało  tęsknotę za kolejną pielgrzymką. Pytali: dlaczego tak krótko, dlaczego już kończymy? - mówił ks. Krzysztof Sekuła, kierownik pielgrzymki rowerowej.

Ks. Krzysztof przed wizerunkiem Królowej Polski podziękował Panu Bogu za dzieło, jakim jest pielgrzymka rowerowa.

- Dziękuję Matce Najświętszej, która nas tutaj przyprowadziła - zaakcentował kapłan. 

- Pragnę podziękować wam, drodzy pielgrzymi VI Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę, bo gdyby nie wy to tej pielgrzymki by nie było - dodał i podziękował pątnikom za trud i podjęte wyrzeczenia.

- Bogu niech będą dzięki za XXIII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę - powiedział zaś ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP. - Tych kilkanaście dni to dla nas zbyt mało czasu, pewnie poszlibyśmy jeszcze z tydzień. Tak? - spytał pielgrzymów. 

- Tak - odpowiedziały chórem osoby zgromadzone w kaplicy Cudownego Obrazu. 

- Ale tyle powinno nam wystarczyć - stwierdził ks. Waldemar. Kierownik EPP podziękował bp. Jackowi Jezierskiemu za wsparcie modlitewne oraz obecność na trasie.

- Z bólem serca, ze łzami w oczach, ze ściśniętym gardłem muszę powiedzieć: XXIII Elbląską Pielgrzymkę Pieszą uważam za zakończoną - ogłosił ks. Waldemar.  - Ale jednocześnie muszę poinformować, że z dniem dzisiejszym rozpoczynamy przygotowania do kolejnej, XXIV Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę - zakomunikował kapłan. W odpowiedzi usłyszał gromkie brawa. 

Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pokonuje jedną z najdłuższych tras w Polsce. Grupa "Żuławy" Nowy Dwór Gdański maszeruje aż 516 km.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama