Nowy numer 24/2021 Archiwum

Tam usłyszysz głos Boga!

Z najbliższym numerem "Gościa Elbląskiego" ukaże się specjalny dodatek o sanktuariach naszej diecezji.

"Aby posłyszeć wewnętrzny głos Boga, potrzeba szczególnych miejsc uświęconych Bożą obecnością i naznaczonych „stelą” Bożej interwencji. Są to z reguły sanktuaria - miejsca uświęcone przez Pana Boga, a wyznaczone przez Kościół i namaszczone modlitwą wiernych" - zwraca się do wiernych naszej diecezji bp Józef Wysocki we wstępie specjalnego dodatku o Sanktuariach Diecezji Elbląskiej.

Na łamach tej bezpłatnej gazety można znaleźć zdjęcia i opisy 11 sanktuariów diecezjalnych, wraz z danymi adresowymi i datami uroczystości odpustowych. Zachęcamy do lektury oraz do pielgrzymowania do tych miejsc. "Niech ożyją pielgrzymkowe szlaki!" - apeluje bp Wysocki.

Dodatek "Sanktuaria Diecezji Elbląskiej" zawiera opisy: Pomezańskiego Sanktuarium Świętej Rodziny w Ryjewie, Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej, Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Elblągu, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu-Stagniewie, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Dzierzgoniu, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Łęgowie, Sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju, Sanktuarium św. Antoniego w Suszu oraz Sanktuaria bł. Doroty w Mątowach Wielkich i Kwidzynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama