Nowy numer 41/2019 Archiwum

25 lat ze św. Maksymilianem

Jubileusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego to nie tylko dwudniowe uroczystości. Trwać będzie przez cały najbliższy rok.

Tegorocznemu festynowi „Maksymilianki” towarzyszą obchody jubileuszu 25-lecia powstania parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Waplewie Wielkim. Parafię erygował bp Edmund Piszcz, biskup warmiński.

Festyn parafialny „Maksymilianki” w Waplewie Wielkim ma wieloletnią tradycję. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w dniu wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Eucharystię sprawowali byli proboszczowie parafii. Ks. Wiesław Paradowski, pierwszy proboszcz, gratulując parafianom patrona, wskazał, że św. Maksymilian pasuje do naszych czasów. Wyraził również, w imieniu wszystkich proboszczów parafii, podziękowania mieszkańcom Waplewa Wielkiego za dbanie o piękno kościoła.

Festyn wypełniły konkursy, to m.in. „Ciacho” na najlepszy wypiek oraz rozgrywki dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy zabawy mogli wziąć udział w zajęciach fitness bądź w zmaganiach wędkarskich „Złota rybka.”  W czasie festynu przeprowadzone zostały również bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie diagnostyki nowotworu skóry. Obydwa dni festynu zakończyły się dyskoteką.

Jak zauważa obecny proboszcz, ks. Arkadiusz Borzyszkowski, jubileusz parafii to nie tylko 14 i 15 sierpnia, ale będzie on trwać przez cały najbliższy rok. - Odnówmy, przez ten czas, swoją więź z Panem Bogiem. Możemy to uczynić poprzez dziękczynienie za sakramenty jakie w naszym parafialnym kościele przyjęliśmy i przyjmujemy - zaapelował kapłan. 

Tegoroczny festyn zorganizowano przy pomocy i współpracy Urzędu Gminy w Starym Targu oraz przedsiębiorcy prywatnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL