Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dziura budżetowo-chodnikowa

Wszystkie nasze dodatkowe pieniądze chcemy przeznaczyć na remonty dróg i chodników.

Prawie 300 wniosków do budżetu obywatelskiego na ten rok złożyli elblążanie. To całkiem pokaźna liczba, z której można by wyciągnąć jedną konkluzję: mamy pomysł na nasze miasto.

Z analizy treści złożonych dokumentów wynika coś innego: większość obywatelskich wniosków zakłada wydanie dodatkowych pieniędzy z miejskiej kasy na... remonty chodników i dróg.

Oznacza to, że mieszkańcy miasta najchętniej swoje ekstrapieniądze wydaliby na coś, co należy do podstawowych obowiązków władz samorządowych.

W takiej sytuacji nazywanie tego projektu "budżetem obywatelskim" mija się zupełnie z celem. Wychodzi bowiem na to, że elblążanie wydadzą pieniądze na coś, czego władza nie zrobiła, a powinna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL