Nowy numer 3/2019 Archiwum

Książka za kilka złotych

Widowiska dla dzieci, koncerty oraz "Bliskie spotkanie z książką" - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznych Dni Ziemi Sztumskiej.

Od korowodu, jaki w piątkowe popołudnie przeszedł ulicami miasta, rozpoczęły się Dni Ziemi Sztumskiej. Uczestniczyli w nim dzieci, młodzież szkolna oraz sportowcy. Imprezy towarzyszące wydarzeniu odbywają się w Parku Miejskim. Najmłodsi już w piątek mogli obejrzeć widowisko „Czerwony Kapturek”, a następnie bawić się na koncercie zespołu „Gorczyca i przyjaciele”.

Jedną z imprez towarzyszących Dniom Ziemi Sztumskiej był Piknik Czytelniczy „Bliskie spotkanie z książką”. - Dorośli mogą kupić u nas książki w atrakcyjnej cenie, a dzieci mogą tu usiąść i porysować, np. postacie z bajek - opowiada pani Joanna. - Oferujemy przede wszystkim książki, które Biblioteka Sztumskiego Domu Kultury otrzymała od czytelników. Zainteresowanie jest naprawdę duże, ludzie z chęcią przystają, oglądają je i i kupują.

Panią Bożenę do kupienia książek skusiła cena, o wiele niższa niż w księgarni. - Wzięłam wszystkie dostępne pozycje Cobena. Lubię tego autora. A dla dzieci kupiłam słowniki do języka angielskiego - wymienia.

Dni Ziemi Sztumskiej zakończą się w niedzielę. W piątkowy wieczór na scenie wystąpi m.in. „Luxtorpeda”. Na sobotę zaplanowano paradę motocyklistów, a w niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji będzie czytana „Lalka” Bolesława Prusa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy