Nowy numer 3/2019 Archiwum

Widzimy się w Pasłęku

Wspólnota jaka zawiązała się w czasie dwóch tygodni spędzonych w trasie trwa. Pielgrzymi XXIII EPP z niecierpliwością czekają na spotkanie popielgrzymkowe.

- Zamierzam pojechać na spotkanie popielgrzymkowe - mówi Piotr Zaborowski, który w tym roku na Jasną Górę szedł po raz pierwszy. Do wyruszenia w trasę namówił go diakon Kajetan Jakubowski. - Najbardziej cieszę się, że znowu spotkam wspaniałe osoby, które poznałem w sierpniu - dodaje.

Spotkanie po XXIII EPP odbędzie się już w najbliższą sobotę w Pasłęku. O godzinie 14 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w kościele pw. św. Józefa  (pl. Świętego Wojciecha). 

- W czasie pielgrzymki na Jasną Górę zżyłam się z braćmi i siostrami. Te dwa, wspólnie spędzone, tygodnie pozwoliły stworzyć niesamowicie piękną wspólnotę, z którą warto utrzymywać kontakt - przyznaje Paulina Wójciak. 

Spotkanie popielgrzymkowe to obok wspólnej modlitwy także zabawy oraz świadectwa.  - Dla mnie najpiękniejszym momentem podczas spotkań w poprzednich latach był właśnie czas świadectw. Dają one poczucie, że warto chodzić na pielgrzymki i podejmować trud, który może zmienić ludzkie życie - opowiada Paulina.

- Planuję jechać do Pasłęka, bo chcę spotkać ludzi, którzy byli na tegorocznej XXIII Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę, m. in. z mojej grupy "Pomezanii" Kwidzyn. Czekam, by z nimi porozmawiać - mówi zaś Szymon Guziński. 

Po raz pierwszy spotkanie popielgrzymkowe w Pasłęku odbyło się dwa lata temu. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy