Nowy numer 3/2019 Archiwum

Podzielmy się chlebem

Celem kampanii jest zbiórka pieniędzy na zakup żywności dla osób potrzebujących.

W piątkowe przedpołudnie wystartowała kampania Kromka Chleba Caritas Polska. W Elblągu została ona połączona z X Świętem Chleba.

- Rozdajemy, za darmo, chleb ze smalcem i ogórkiem - mówi Anna Romejko, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Elbląskiej.

Do odwiedzenia namiotu Caritas Diecezji Elbląskiej, spacerujących po Starym Mieście, zachęcają wolontariusze. Część z nich rozdaje ulotki informujące o kampanii. - Są dziś z nami przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas ze Sztutowa - cieszy się Anna Romejko. 

- Przyjechaliśmy tu, by się sprawdzić. Przekonać się co więcej możemy zrobić dla innych - stwierdza Alina Niedzielska, opiekun Szkolnego Koła Caritas prowadzonego przy świetlicy środowiskowej w Sztutowie. - Należę do Szkolnego Koła Caritas ponieważ chcę pomagać innym - przyznaje Agata Chwała.

Szkolne Koło Caritas w Sztutowie istnieje od 5 lat. Jego członkowie angażują się w różnego typu akcje, np. organizują kiermasze.

- Ostatnio braliśmy udział wakacyjnej akcji Caritas w Mikoszewie. Prowadziliśmy warsztaty oraz zajęcia integracyjne - relacjonuje Marcelina Wiśniewska. - Przy okazji bardzo fajnie bawiliśmy się z młodzieżą, m.in. z Litwy - dodaje.

Osoby odwiedzające namiot Caritas ustawiony na elbląskim Starym Mieście mogą przekazać datek na rzecz akcji Kromka Chleba. Inicjatywę wspomóc może każdy z nas wysyłając SMS pod numer 72052 z hasłem KROMKA (2,46 z VAT).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy