Nowy numer 38/2023 Archiwum

Elbląskie Motoserce

Motocykliści już oddali krew. Teraz czekają na uczestników X Święta Chleba.

- Zainteresowanie akcją jest duże - mówi jeden z motocyklistów Adam Wierciński. W ramach Święta Chleba motocykliści klubu „RoadToNorth” oraz grupy „MotoTeam Elbląg” zapraszają do mobilnego punktu krwiodawstwa.   

- Z rana krew oddają motocykliści, a później wszystkie osoby chętne, które uczestniczą w Święcie Chleba - relacjonuje Adam Wierciński.

- Trzeba pomagać innym ludziom. Trwa akcja, którą robią motocykliści, a więc oddaję krew - stwierdza Marek Smarzyk, motocyklista.

Zbiórka krwi pod nazwą Motoserce na elbląskim Starym Mieście rozpoczęła się o godzinie 9. Jej zakończenie zaplanowano na 15.

Jednak jak ostrzegają organizatorzy należy się spieszyć. W ubiegłym roku o 13 autokar był już pełen i motocykliści musieli zakończyć akcję.

 - Do oddawania krwi namówił mnie, rok temu, siostra - tłumaczy Elżbieta Kiełczewska. Kobieta krew po raz pierwszy oddała w lipcu ubiegłego roku, dziś zrobiła to po raz czwarty. - Ostatni raz krew oddawałam w maju. Dziś jest okazja, a więc przyszłam. Dzięki temu, że jest sobota nie tracę dnia pracy - zauważa. 

- Warto pomagać. Nie trzeba się bać. Szczerze mówiąc tu jest lepiej niż na pobieraniu krwi do badań. Nie ma problemu ze znalezieniem żyły - cieszy się elblążanka.

W czasie jednodniowej akcji zainteresowanych pomocą innym jest ok. 50 osób. Dzięki temu udaje się zebrać ponad 20 litrów krwi.

Motoserce to ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Obecnie trwa jej VII edycja. 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast