Nowy numer 3/2019 Archiwum

On jest siłą codzienności przejdź do galerii

Tegoroczne Diecezjalne Dożynki odbędą się w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego Zielonce Pasłęckiej.

W najbliższą niedzielę w Zielonce Pasłęckiej odbędzie się odpust parafialny. W tym roku zostały on połączony z Dożynkami Diecezjalnymi. 

Uroczystości poprzedzają dwudniowe przygotowania. - Chcę zwrócić się do was z prośbą o to, abyście nie utracili istoty tego, co jest przygotowaniem i spotkaniem się z Bogiem, Chrystusem Miłosiernym - mówi ks. Piotr Molenda, proboszcz. 

- To do Niego chcemy przychodzić. To przy Nim chcemy wytchnąć. To od Niego chcemy czerpać to co jest siłą naszej codzienności - wymienia. 

W piątkowy wieczór tuż po Mszy św. parafianie przeszli przez miejscowość, rozważając stacje Drogi Krzyżowej.

W sobotę po Mszy św. (godzina 18) rozpocznie się czuwanie przed Jezusem Miłosiernym. Następnie zebrani odśpiewają Apel Jasnogórski. Zakończenie zaplanowano na 21.37. 

Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godzinie 12. Przewodniczyć jej będzie bp Jan Styrna.

 
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy