Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pan Bóg wystawi lepszy rachunek przejdź do galerii

Nawet jeśli zbiory nie zawsze są takie jak chcemy, pamiętajmy, że pracujemy na więcej niż tylko chleb.

- Pomimo suszy i wielu innych klęsk, które spotkały nas w tym roku, wyrażamy ogromną radość, że znów możemy dziękować Panu Bogu, za zebrane plony - mówili rolnicy z Malborka podczas diecezjalnych dożynek, które odbyły się w Zielonce Pasłęckiej.

Do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przybyli rolnicy, hodowcy i pszczelarze z całej diecezji, aby obok uroczystości dożynkowych uczestniczyć również w odpuście, który tego dnia przypadał w miejscowej parafii.

- Rolnik ma coroczny udział w krzyżu Chrystusa - zwracał się do zebranych na Eucharystii biskup Jan Styrna.

W homilii hierarcha przyznał, że dzieje się tak poprzez rozmaite prace jakie rolnik wykonuje w ciągu całego roku. - Wymagają one bowiem wiele trudu i wysiłku, a jednocześnie ogromnej ufności Bogu - dodał.

Ta ufność, mówił biskup Jan, wynika z tego, że nigdy nie wiemy, czy następnego dnia nie przyjdzie na nasz dobytek klęska żywiołowa, zniszczenie lub inne trudności. - Te trudności, które w tym roku tak bardzo dały się nam we znaki - podzielał troskę rolników kapłan.

Biskup Styrna przypominał, że w wielu dziedzinach zebrane plony były mniejsze niż można się było spodziewać.

- Jest to dla nas sygnał: Nie jesteś taki wielki człowieku! Wydawało ci się, że będzie tyle a tyle, a jest tyle ile jest - tłumaczył.

- Ale Pan Bóg jest większy niż my. Więc pamiętajmy, że tam gdzie rachunki ludzkie będą trochę smutne, być może rachunek u Boga być zdecydowanie wyższy, bo trud większy. A nam potrzeba więcej wiary i stale musimy odnawiać w sobie nadzieję - zwracał się do zebranych ksiądz biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy