Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kwidzyn: każdy ma być cząstką koronki przejdź do galerii

Czciciele Bożego Miłosierdzia w poniedziałkowe popołudnie spotkali się na wspólnej modlitwie przed kościołem św. Wojciecha.

- Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast pozwala na wyjście do ludzi i pokazanie, że modlić można się praktycznie wszędzie - mówi Ewelina.

W poniedziałek o godz. 15 odbyła się akcja „Koronka na ulicach miast świata”. W Kwidzynie ponad 50 osób modliło się przed kościołem św. Wojciecha.

- To dzisiejsze wspólne odmówienie koronki pokazuje, że ta modlitwa jest dla każdego - dorosłych, dzieci i młodzieży - mówi ks. Daniel Pałkowski, organizator spotkania.

- Włączenie się parafii w tę wspólną modlitwę ukazuje jedność modlących się. Pokazuje, że  każdy jest ważny i ma być tą cząstką koronki, która we wspólnocie daje siłę, wsparcie i radość - wyjaśnia ks. Daniel.

Jedną z osób, które w poniedziałkowe popołudnie modliły się przed kościołem św. Wojciecha, była Kinga. Święta s. Faustyna Kowalska jest jej patronką z bierzmowania.

- Tym bardziej ucieszyłam się, że po raz pierwszy mogłam uczestniczyć w modlitwie w takich pięknych okolicznościach. Atmosferze chwili uległo nawet słońce, które przedarło się na ten moment przez chmury, by wlać w serca ciepło Bożej miłości - opowiada.

Koronka na ulicach miast świata odmawiana jest w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. W tym roku modlono się w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców - o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga.

- Koronka do Miłosierdzia Bożego na placu kościelnym była dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Po raz pierwszy uczestniczyłam w takiej modlitwie "na zewnątrz" - przyznaje Marta. - Był to szczególny czas, krótki, ale - jak sądzę - przyniesie on z ogromne owoce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy