Nowy numer 20/2024 Archiwum

Orędzie i symbole

Nim spotkamy się na ŚDM nie przeoczmy tego, co ma nas do nich przygotować.

Nasza diecezja należy do tych, które peregrynację symboli Światowych Dni Młodzieży będzie przeżywać już po ogłoszeniu Orędzia na XXXI ŚDM Kraków 2016. W pewnym sensie jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji. Wiemy, co Ojciec Święty Franciszek chce powiedzieć przygotowującym się do spotkania.

„Wiem, jak drogi jest wam wszystkim krzyż Światowych Dni Młodzieży - dar św. Jana Pawła II - który, począwszy od 1984 roku, towarzyszy wszystkim waszym międzynarodowym spotkaniom. Ileż przemian, ileż prawdziwych nawróceń w życiu wielu młodych ludzi zrodziło się właśnie ze spotkania z tym prostym krzyżem!” - czytamy w przesłaniu.

Oczywiście wielu z nas z niecierpliwością czeka na przyszłoroczne spotkanie w Krakowie. Jednak nie zapominajmy, że będzie ono punktem kulminacyjnym po wielomiesięcznej pracy, przygotowaniach  do wydarzenia.

„Jezus Miłosierny, przedstawiony w wizerunku, czczonym przez lud Boży w Jemu poświęconym sanktuarium w Krakowie, czeka na was. On wam ufa i na was liczy! Ma tak wiele do powiedzenia każdemu i każdej z was…” - napisał Franciszek w Orędziu.

Dziś wiele z nas wiem, że skorzysta z zaproszenia i w lipcu przyszłego roku będzie w Krakowie. Jednak nie zapominajmy, że w listopadzie krzyż ŚDM oraz ikonę Salus Populi Romani przywitamy w naszej diecezji. Przez dwa tygodnie będziemy mieli szansę być i modlić się w obecności tych symboli. Nie pozwólmy, by nam, naszym koleżankom, kolegom czas ten minął niezauważalnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy