Nowy numer 3/2019 Archiwum

Tyle waży pomoc

Trwa podsumowanie weekendowej akcji „Podziel się posiłkiem”. Tony żywności trafią do potrzebujących.

Szacunkowo o 100 kg żywności więcej niż w ubiegłym roku podarowali elblążanie na rzecz potrzebujących.

- Dla nas to bardzo dobry wynik - cieszy się Anna Jabłońska z elbląskiego Banku Żywności.

W miniony weekend w całej Polsce trwała akcja „Podziel się posiłkiem”. Wolontariusze z Elbląga i Jegłownika w 26 sklepach uzbierali 4720 kg żywności. W najbliższych dniach trafi ona do potrzebujących.

 - W większości żywność tę otrzymają elbląskie organizacje zajmujące się dziećmi - informuje Anna Jabłońska. - Staramy się w zbiórkę zaangażować jako wolontariuszy potrzebujących. Są to m.in. matki z dziećmi. Później robimy dla nich paczki - dodaje.

Część paczek trafia do szkół. Dzielą je pedagodzy, którzy znają sytuację rodzinną poszczególnych uczniów. - Chcemy, żeby żywność ta trafiała tam, gdzie są dzieci - zapewnia Anna Jabłońska.

W Elblągu zbiórka żywności dla potrzebujących organizowana jest przed świętami Wielkanocnymi, we wrześniu w ramach akcji „Podziel się posiłkiem” oraz tuż przed Bożym Narodzeniem. W tym roku będzie to pierwszy weekend grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy