Nowy numer 09/2024 Archiwum

Wspólne granie

Uczniowie elbląskiej szkoły muzycznej wystąpią z chórem L’Oiseau Lyre.

- W czerwcu 2011 roku orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu gościła we Francji podczas Święta Muzyki - przypomina Agnieszka Pazdyka.

- Młodzi muzycy zagrali cztery koncerty i spotkali się z ciepłym przyjęciem. Kontakty ze stroną francuską są podtrzymywane, czego wyrazem są wizyty delegacji francuskiej w szkole przy okazji imprez kulturalnych i sportowych organizowanych przez miasto Elbląg - opowiada pedagog.

Muzycy z Francji do Elbląga przyjadą w piątek, 2 października. Przed elbląską publicznością wystąpią w sobotę, 3 października o godzinie 18,  w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta 91. Drugi  koncert odbędzie się w niedzielę w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej 69, rozpoczęcie ok. 17.15.

Pomysł na wspólny polsko-francuski występ powstał w ubiegłym roku.

- We wrześniu ubiegłego roku po obejrzeniu  i wysłuchaniu przez stronę francuską  musicalu "Na skrzydłach pasji," przygotowanego przez młodzież z Elbląga, pojawił się pomysł przyjazdu chóru z Senlis - stwierdza Agnieszka Pazdyka.

Młodzież do występu przygotowali Michał Kręglewski oraz Leszek Goska. Jak zaznacza Agnieszka Pazdyka wspólny występ będzie nowym doświadczeniem dla uczniów.

Goszczący w naszym mieście chór pochodzi z Senlis, które leżącej  w sąsiedztwie Compiegne - miasta partnerskiego Elbląga.

Jak czytamy na stronie internetowej amatorskiego chóru L’Oiseau Lyre jest to grupa, w której praca łączy się z przyjacielską atmosferą i przyjemnością wspólnego śpiewu. Koncerty stwarzają możliwość zaprezentowania muzyki kilku epok, sakralnej oraz filmowej. Od roku 2011 dyrygentem chóru  L’Oiseau Lyre de Senlis jest Sebastin Vauclin.

Wstęp na oba koncerty jest darmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy