Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mierzeja kiełbasą wyborczą

Politycy mówią o przekopie Mierzei Wiślanej z taką pasją, że mamy wrażenie, iż zaraz sami złapią za łopaty i pierwsi wzruszą ziemię pod nową inwestycję.

Po czym poznać w naszym mieście, że zbliżają się wybory (jakiekolwiek)? Po tym, że coraz głośniej i częściej mówi się o przekopie Mierzei Wiślanej.

Kiedy rozpoczyna się kampania wyborcza, politycy wszelkiej maści zgodnie mówią, że ten projekt jest priorytetem dla rozwoju naszego regionu. A robią to z taką pasją, że mamy wrażenie, iż zaraz sami złapią za łopaty i pierwsi wzruszą ziemię pod nową inwestycję.

W tym roku tę debatę rozpoczął goszczący w naszym mieście były premier Polski Jerzy Buzek. Polityk przyznał, że opowiada się zdecydowanie za otwarciem Zalewu Wiślanego na całą sieć wodną w Europie. Stwierdził też, że powinny się znaleźć na to pieniądze w nowej perspektywie budżetowej UE na nadchodzące lata.

Zastanawiające jest jednak w tym wszystkim to, że nasi reprezentanci mówią o tym projekcie tylko i wyłącznie do dnia, kiedy nasze karty wyborcze wylądują w urnie. Kiedy już zapewnią im one na kolejne kilka lat miejsce w ławach poselskich (senatorskich, radnych czy innych), jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ich zapał mija.

Nie ulega wątpliwości, że i w nadchodzących tygodniach usłyszymy mnóstwo deklaracji w tej materii. Przyjmujmy je jednak z chłodnym sceptycyzmem. Zwłaszcza wobec tych polityków, którzy to samo obiecali cztery, a nawet osiem lat temu, a nic przez ten czas nie zrobili.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL