Nowy numer 03/2020 Archiwum

Stypendium w skarbonce

Możesz wesprzeć Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i pomóc młodym zdolnym z niedużych miejscowości w lepszym starcie.

Dziś we wszystkich kościołach naszej diecezji, podobnie jak w niemal całym kraju, trwa zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Pomoc obejmuje przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych, towarzysząc im przez kolejne etapy kształcenia, aż do ukończenia studiów. Młodzi zdolni, którzy chcą się starać u uzyskanie tego wsparcia, muszą spełnić kilka kryteriów. Do podstawowych należą: średnia ocen (minimum 4,8), pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa.

- Z dużą radością dokładam te kilka groszy na to wspaniałe dzieło - mówi pan Jacek, który wziął udział w zbiórce przy parafii Wszystkich Świętych w Elblągu. - Sam pochodzę z niedużej miejscowości, więc zdaję sobie sprawę, jak trudny może być start dla osób z takiego środowiska. Wielu moich zdolnych kolegów nie miało takiej okazji - wspomina.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 13 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży z małych miejscowości. W tym roku pomocą objętych będzie już 2500 osób z całej Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama