Nowy numer 42/2019 Archiwum

Najważniejszy ksiądz w Kościele przejdź do galerii

Elbląskie przedszkolaki obchodziły 37. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Kto to jest papież? Co znaczy Habemus Papam? Jaki kolor dymu unoszący się nad kaplicą Sykstyńską oznacza wybór Ojca Świętego? - na te oraz wiele innych pytań odpowiadały przedszkolaki w 37. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  

Tak obszerną wiedzą o papieżu Polaku wykazały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu, podczas akademii przygotowanej w hołdzie Ojcu Świętemu.

- Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez cały tydzień. Rozmawialiśmy z dziećmi o Janie Pawle II już od poniedziałku - wyjaśnia Jolanta Parasiak, prezes Stowarzyszenia Rodziców, które kieruje przedszkolem. - Nasze rozmowy prowadziliśmy we wszystkich grupach, oczywiście z dostosowaniem do wieku dzieci - wyjaśnia pani Jolanta.

Przez ostatnie dni dzieci mogły dowiedzieć się np. w jaki sposób wybiera się papieża i jakie pełni on funkcje.

- Papież to jest najważniejszy ksiądz w Kościele - wyrywa się do odpowiedzi Maciuś. - A Jan Paweł II, zanim został papieżem, nazywał się Karol Wojtyła - dodaje z kolei Nina.

W ocenie kadry przedszkola dzieci bardzo chętnie uczyły się o świętym papieżu. - Przygotowywały m.in. prace, na których panie przedszkolanki wypisały refleksje dzieci na temat Jana Pawła II - opowiada pani prezes.

Okazywały się one nad wyraz dojrzałe. Na przygotowanych plakatach można było przeczytać, kim dla dzieci są osoby święte.

- Dzieci rozumieją, że być świętym to znaczy po prostu kochać drugiego człowieka - dodaje. - Być świętym to znaczy podawać rękę drugiemu człowiekowi - mówił w trakcie akademii mały Brajan.

Na zakończenie akademii dzieci z najstarszych grup pojechały autokarem pod pomnik Jana Pawła II przy elbląskiej katedrze. Dzieci wraz z opiekunami zapaliły pod monumentem znicze i pomodliły się o wstawiennictwo świętego papieża, za ich przedszkolem, rodzinami i całą ojczyzną.

Zwieńczeniem dni papieskich w przedszkolu bł. Franciszki Siedliskiej będzie Msza Święta, która odbędzie się tam 22 października.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL