Nowy numer 03/2020 Archiwum

Inauguracja w katedrze przejdź do galerii

Dzielmy się tym, co dla nas święte.

- Chrześcijanie mają obowiązek dzielić się tym, co dla nas święte, istotne i wartościowe - mówił bp Jacek Jezierski w homilii podczas Mszy św. inaugurującej rok akademicki na elbląskich uczelniach wyższych. Eucharystia w intencji studentów, kadry naukowej i pracowników elbląskich uczelni odbyła się w katedrze św. Mikołaja.

Biskup podkreślał, że chrześcijaństwo nie jest tym, czym próbuje się je dzisiaj określać, np. w środkach masowego przekazu. - Chrześcijaństwo jest społecznością otwartą. Nie jest sektą w rozumieniu socjologicznym, ale jest ze swojej natury i z woli Chrystusa otwarte na cały świat - przypominał elbląskim akademikom.

Biskup Jezierski zwrócił również uwagę, że Msza inauguracyjna wyższych uczelni naszego miasta odbywa się w niedzielę misyjną. - Jest to sposobność, aby uświadomić sobie na nowo, że Kościół jest misyjny - podkreślał. Oznacza to, że wszyscy ochrzczeni są odpowiedzialni za przekaz prawdy o Bogu miłosiernym, dobrym i ocalającym.

Biskup zauważył, że istnieją na całym świecie obszary, których nie uważamy dziś za tereny misyjne, ale one wciąż potrzebują ewangelizacji. - Takimi obszarami są m.in. tereny na Wschodzie, czyli Białoruś czy Ukraina - przypomniał.

Dzieło misyjne Kościoła wykracza jednak także poza te obszary i wkracza również w naszą codzienność. - Wymaga ono od nas żywej i prawdziwej wiary - mówił bp Jacek do studentów, kadry naukowej i pracowników elbląskich uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama