Nowy numer 04/2020 Archiwum

W rocznicę wyboru

W parafii św. Andrzeja Boboli w Iławie uczczono pamięć św. Jana Pawła II.

Pieśnią “W Tobie jest światło” rozpoczął się koncert ku czci św. Jana Pawła II - "Papież wszystkich". Na wieczorne, niedzielne spotkanie do kościoła św. Andrzeja Boboli przybyło wielu parafian. W czasie koncertu przypomniano nauczanie papieża Polaka oraz historię jego życia.

Ks. kan. Jarosław Hossa, mówiąc o Świętym, nawiązał do słów z wiersza Juliusza Słowackiego: "Pośród niesnasków Pan Bóg uderza w ogromny dzwon, dla Słowiańskiego Papieża otwarto tron".

Pomysłodawcami koncertu byli ks. Rafał Giedrojc, ks. Radosław Hetnerowski oraz ks. Karol Waga.

- Wydarzenie to nie odbyłoby się, gdyby nie nasza wspaniała młodzież oraz zaprzyjaźnieni muzycy, którym z serca dziękujemy - powiedział ks. Radosław.

Zgromadzeni w świątyni wierni nagrodzili koncert gromkimi brawami i owacjami na stojąco. - Wyrażało to wielkie zadowolenie, entuzjazm oraz radość z przeżywania rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową - dodał ks. Radosław.

Całość zakończyła adoracja oraz ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II, które znajdują się w parafii św. Andrzeja Boboli.        

Prapremiera koncertu "Papież wszystkich" odbędzie się w parafii św. Brata Alberta w Iławie w niedzielę, 25 października, o godz. 19.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama