Nowy numer 03/2020 Archiwum

Dla kogo biskupi "Tuus"?

Laureaci tegorocznej nagrody wykazali się wyjątkową troską o rodzinę.

"Jan Paweł II - Patron Rodziny” to hasło przyświecające tegorocznym Dniom Papieskim. Z tej okazji w piątek, 23 października, o godz. 17 w hali CSB  przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się uroczysta gala.

Poznamy na niej laureatów Nagrody Biskupa Elbląskiego "Tuus", która zostanie przyznana już po raz dziewiąty.

- Charakter działalności prowadzonej przez laureatów tegorocznej nagrody nawiązuje bezpośrednio do nauczania patrona rodzin, św. Jana Pawła II - mówi ks. dr Andrzej Kilanowski, członek kapituły nagrody "Tuus".

Ks. Kilanowski zdradził nam, że  wszyscy laureaci tegorocznej nagrody wykazali się wyjątkową troską o tę najważniejszą komórkę społeczną jaką jest rodzina.

- Pragniemy ich nagrodzić za tę ich za trudną i nieustanną pracę na rzecz rodziny - dodaje ks. Kilanowski.

Nazwiska oraz szczegóły działalności laureatów poznamy podczas piątkowej gali.

Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Mietka Szcześniaka z zespołem. Wystąpi również zespół z Młodzieżowego Domu Kultury z udziałem sekcji jazzowej oraz sekcji wokalnej, który wykona specjalnie przygotowany program „MDK - Papieżowi”. Uroczystość poprowadzi ks. dr Piotr Maria Towarek.

Bezpłatne wejściówki na Galę można odebrać w elbląskich parafiach. Kilkanaście biletów jest jeszcze do odebrania również w Wydziale Duszpasterskim kurii diecezjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama