Nowy numer 04/2020 Archiwum

Na najwyższym poziomie

Pamięć, nawet o tak wielkiej postaci jak św. Jan Paweł II, należy pielęgnować.

22 października 1978 roku odbyła się inauguracja pontyfikatu św. Jana Pawła II. Obecnie w Kościele dzień ten to wspomnienie papieża Polaka. W ramach Dni Papieskich, 23 października, w Elblągu odbędzie się gala w hali CSB, podczas której zostaną wręczone nagrody Biskupa Elbląskiego „Tuus”. W tym roku po raz dziewiąty.

Gwiazdą wieczoru będzie Mietek Szcześniak. Można obawiać się, że dla części osób, które w piątek przyjdą na uroczystość najważniejszą sprawą nie będzie to, że są to obchody Dnia Papieskiego. Kluczowym argumentem uczestnictwa będzie koncert Szcześniaka.

Jednak czy to jest jakiś problem? Absolutnie nie. Mietek Szcześniak uważany jest za osobę z najlepszym soulowym głosem w Polsce. Choć nazwisko artysty nie ma wpływu na popularność wydarzenia, organizatorzy nie mogli przecież zaproponować publiczności występu przeciętnego muzyka. Nie chodzi tu o liczbę zajętych miejsc.

Hala z pewnością i tak byłaby pełna, bo to nie „gwiazda” jest gwarantem frekwencji. Chodzi o to, że dziełu, któremu patronuje imię człowieka wielkiego, nie może towarzyszyć przeciętność.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama