Nowy numer 47/2023 Archiwum

Na najwyższym poziomie

Pamięć, nawet o tak wielkiej postaci jak św. Jan Paweł II, należy pielęgnować.

22 października 1978 roku odbyła się inauguracja pontyfikatu św. Jana Pawła II. Obecnie w Kościele dzień ten to wspomnienie papieża Polaka. W ramach Dni Papieskich, 23 października, w Elblągu odbędzie się gala w hali CSB, podczas której zostaną wręczone nagrody Biskupa Elbląskiego „Tuus”. W tym roku po raz dziewiąty.

Gwiazdą wieczoru będzie Mietek Szcześniak. Można obawiać się, że dla części osób, które w piątek przyjdą na uroczystość najważniejszą sprawą nie będzie to, że są to obchody Dnia Papieskiego. Kluczowym argumentem uczestnictwa będzie koncert Szcześniaka.

Jednak czy to jest jakiś problem? Absolutnie nie. Mietek Szcześniak uważany jest za osobę z najlepszym soulowym głosem w Polsce. Choć nazwisko artysty nie ma wpływu na popularność wydarzenia, organizatorzy nie mogli przecież zaproponować publiczności występu przeciętnego muzyka. Nie chodzi tu o liczbę zajętych miejsc.

Hala z pewnością i tak byłaby pełna, bo to nie „gwiazda” jest gwarantem frekwencji. Chodzi o to, że dziełu, któremu patronuje imię człowieka wielkiego, nie może towarzyszyć przeciętność.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy