Nowy numer 08/2024 Archiwum

Znaleźć perełkę

"Planuj karierę i pracuj bezpiecznie" - to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach.

Kilkudziesięciu pracodawców, palcówki edukacyjne oraz Państwowa Inspekcja Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych udzielający informacji w zakresie prawa pracy, jak również przepisów odnośnie ubezpieczeń społecznych wystawili swoje stanowiska podczas Elbląskich Targów Pracy. Odbyły się one w środę 21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach. Hasło wydarzenia brzmi: „Planuj karierę i pracuj bezpiecznie”.

Izabela Mirkowska i Paulina Czyż zwiedzającym przedstawiają ofertę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. - Liczymy, że zdobędziemy nowych słuchaczy - mówi I. Mirkowska. - Nasza oferta przeznaczona jest dla osób dorosłych, które chciałyby podwyższyć swoje kwalifikacje. Prowadzimy także kursy zawodowe - precyzuje P. Czyż.

Patrycja, czytająca ogłoszenia ofert pracy na tablicy, przyznaje, że nie wiąże dużych nadziei z tym, że dziś dostrzeże interesującą ją ofertę. - Chciałabym znaleźć pracę w handlu, usługach. Może być także zajęcie związane z ekonomią. Wtedy byłoby ono zgodne z kierunkiem studiów, jaki ukończyłam - opowiada.

- Może w końcu coś znajdę - mówi Patryk, który od ponad roku szuka pracy. Z zawodu jest stolarzem, ukończył także kurs spawacza. - Czytam oferty, mam nadzieję, że ktoś potrzebuje młodych osób - dodaje.

- Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jakąś ofertę pracy - mówi Dorota, z zawodu sprzedawca. Pracy szuka od dwóch lat. - Chodząc między stoiskami wystawców, nie znalazłam żadnej oferty dla sprzedawcy. Za granicę, na produkcję nie wyjadę, nie zostawię dziecka - zaznacza.

Maria Kula w czasie targów poszukuje osób zainteresowanych pracą w ubezpieczeniach. - To jest specyficzna branża - przyznaje. - Rotacja jest duża, a targi pozwalają wyszukać pracownika, wybrać perełkę. Osobę, która jest nam potrzebna i nam odpowiada - tłumaczy.

Przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej ma bezpośredni kontakt z klientem. Przyszły pracodawca patrzy m.in. na twarz oraz ogólny wygląd potencjalnego pracownika. - W procesie rekrutacji obrabiamy od 150 do 200 CV. Z tego wybieramy 2-3 osoby - opowiada M. Kula.

Organizatorami Elbląskich Targów Pracy byli Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy