Nowy numer 42/2019 Archiwum

Człowiek, który inspirował przejdź do galerii

Koncert Mietka Szcześniaka zachwycił elbląską publiczność.

- Jan Paweł II to niezwykła postać. Człowiek, który dla wielu ludzi był wzorem - mówił rozpoczynając koncert Mietek Szcześniak.

Piosenkarz podkreślił, że był on wyjątkowy. - Postaramy się opowiedzieć dźwiękami i słowami rzeczy, które inspirują. Tak, jak on inspirował - zapowiedział muzyk.

Mietek Szcześniak wystąpił w czasie elbląskich XV Dni Papieskich „Jan Paweł II - patron rodziny”. Koncert rozpoczął utworem „Przytul mnie mocno”, następnie wykonał m.in. „Nie płoszcie miłości”, „Twoja miłość”.

- Każda z moich piosenek ma swoją historię. Żadnej nie zaśpiewałem przypadkiem - powiedział.

Za każdą piosenkę publiczność podziękowała gromkimi brawami.

Oklaski wybrzmiały również po tym jak artysta wymienił nazwisko ks. Jana Twardowskiego. - Postanowiłem do jego pięknego wiersza pod tytułem „Wiersz z banałem w środku” napisać parę nutek. Tak, by nie przeszkadzać wierszowi. Wyszła bosanowa, którą zagrał brazylijski gitarzysta - opowiadał M. Szcześniak.

W czasie koncertu zaśpiewał dwa wiersze poety: „Nierówni” oraz „Spoza nas”.

- Występ Mietka Szczęśniaka był bardzo piękny. Wzruszający - przyznała tuż po zakończeniu pani Maria. - To jest bardzo wrażliwy człowiek. Super śpiewa piękne teksty - kontynuowała. Pani Wiesławie podobały się wtrącenia między utworami. - To było coś nowego. Dzięki temu wiedzieliśmy czego dotyczyć będzie kolejna piosenka - stwierdziła. - Uwielbiam Mieczysława Szcześniaka. Występ bardzo mi się podobał. - powiedziała pani Małgorzata - Jesteśmy zachwyceni koncertem - dodał pan Łukasz.

Zwieńczeniem XV Dni Papieskich było wspólne wykonanie „Barki” przez osoby z Młodzieżowego Domu Kultury z Mietkiem Szcześniakiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL