Nowy numer 38/2023 Archiwum

Św. Jan Paweł II był w Prabutach

Gala Świętych? Dlaczego nie. "Holy Wins" niejeden ma kształt.

- Nie przebrałem się - mówi chłopiec spytany, dlaczego przebrał się za Ojca Świętego. - Mam na imię Karol - akcentuje.

- On się nie przebrał za Karola, bo nim jest - pospiesznie tłumaczy pani Eugenia, jego prababcia.

Pani Eugenia uszyła biały strój dla Karola. - Chciałam zrobić mu jeszcze mitrę, ale nie miałam już czasu. Dowiedziałam się dopiero w czwartek - przyznaje.

W niedzielę w parafii św. Wojciecha w Prabutach na Mszę św. dla dzieci najmłodsi przyszli przebrani za świętych. Odbyła się Gala Świętych.

Byli aniołowie, Matka Boża, św. Barbara i Matka Teresa z Kalkuty. Przybył także św. Krzysztof, św. Franciszek, św. Stanisław Kostka oraz św. Maksymilian Maria Kolbe.

- Mój tata powiedział, że mogę przebrać się za św. Krzysztofa - mówi Kacper.

- O nim pierwszym pomyśleliśmy wymyślając przebranie. Już trzy razy mieliśmy wypadek, a więc stwierdziliśmy, że za niego może się przebrać Kacper - przyznaje Bogdan Dzwonkowski. - A ja uwielbiam św. Krzysztofa - chwali się Kacper.

Główną nagrodę za najlepsze przebranie - Pismo Święte - otrzymał Karol, który przebrał się za św. Jana Pawła II. Pozostałe dzieci otrzymały słodkie upominki.

Gala Świętych miała przypomnieć dzieciom postacie, które zachwycają swoją wyjątkową postawą wierności Panu Bogu. Co za tym idzie pomóc im piękniej przeżyć zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast