Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zmiany w ruchu przy Agrykoli

Ze względu na duże natężenie osób odwiedzających cmentarze ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola:
     1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia 29 października od godz. 22.00, przez całą dobę 30, 31 października a 1 listopada do godz. 22.00.
     Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru jasno zielonego), które wydał Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 tel. 55 239 -32-96)
     2) ul. Chrobrego na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie ruch jednokierunkowy (od ronda do Góry Chrobrego) i możliwość parkowania z lewej strony na jezdni.
     3) ul. Tczewska (od strony ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,
     4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
     5) wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
• parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki 
(wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
• ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
     

Ponadto, 1 listopada (niedziela) od godz. 8:00 do ok. 18:00 w pobliże cm. Agrykola dojeżdżać będą autobusy linii nr 8 po trasie: Odrodzenia - Sienkiewicza – Skrzydlata.

W godz. 8:00 do ok. 19:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów 
na liniach nr 6 i 31 do górnej pętli przy cm. Dębica.

UWAGA!

1 listopada (niedziela), autobusy linii nr 31 nie będą kursowały ulicą Królewiecką (przy szpitalu) i Fromborską.

Z uwagi na planowane zmiany w organizacji ruchu, 31 października i 1 listopada (sobota i niedziela) autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżały do Stagniewa.

Ponadto, 1 listopada autobusy linii nr 6, od godz. 8:00 do ok. 19:00 nie będą kursowały ul. Rawską i Grottgera.

1 listopada od godz. 8:00 do ok. 19:00 do górnej pętli przy cm. Dębica dojeżdżać będą autobusy linii nr 7 i 9oraz z ulicy Nowodworskiej autobusy linii nr 14. Autobusy tych linii będą kursowały m.in. przez al. Grunwaldzką i ul. Grottgera w obu kierunkach ze zwiększoną częstotliwością. Od godz. 8:00 do ok. 17:00 do górnej pętli przy cm. Dębica z ulicy Dębowej kursować będzie autobus linii nr 15 po trasie: Dębowa, Grunwaldzka, Grottgera,Dębica (górna pętla), powrót przez Rawską do Dębowej.

Autobusy linii nr 11 kursować będą do górnej pętli przy cm. Dębica wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Ze względu na wyłączenie z ruchu ul. Agrykola, 30 i 31 października oraz 1 listopada 2015, przy ul. Sienkiewicza ustawiony zostanie dodatkowy przystanek autobusowy dla linii nr 6, 8, 31, A i H. Natomiast na przystanku przy ul. Wspólnej będą zatrzymywać się autobusy wszystkich linii, których trasa przebiega tą ulicą.  

1 listopada na pętlach autobusowych Odrodzenia, Ogólna oraz obu pętlach przy cm. Dębica, a także na przystanku autobusowym przy ul. Sienkiewicza, będą dyżurowali pracownicy ZKM w Elblągu. W wymienionych punktach miasta, każdy pasażer będzie mógł zasięgnąć informacji związanych z komunikacją miejską.

2 listopada  (poniedziałek)

Komunikacja miejska będzie funkcjonować wg rozkładów na dzień roboczy. Autobusy na liniach nr  6, 11 i 31 będą kursowały przez obie pętle przy cm. Dębica.

Od godz. 9:00 do ok. 16:00  uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów:

- na linii  nr  31 przez obie pętle przy cm. Dębica;

- na linii A - z pl. Słowiańskiego przez Teatralną, Sienkiewicza/ cm. Agrykola, Bema do cm Dębica (po trasie zbliżonej do trasy linii nr 6);

- na linii C  z al. Odrodzenia przez Dąbka, Hetmańską, Grunwaldzką, Mickiewicza, Bema przez obie pętle przy cm. Dębica (po trasie linii nr 11).

 

Przypominamy, że na wszystkich liniach komunikacji miejskiej obowiązują bilety komunikacji miejskiej. W autobusach będzie możliwość zakupu biletów jednorazowych, 
w tym biletów weekendowych. Prosimy o przygotowanie odliczonych kwot na zakup biletu u kierowcy – dzięki temu sprzedaż podczas postoju na przystankach będzie mogła przebiegać sprawnie i szybko.

 

Z uwagi na wzmożony ruch drogowy prosimy pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na przystankach i pętlach przy cmentarzach. Zachowanie bezpiecznej odległości od krawędzi chodnika, umożliwi kierowcom autobusów podjazd jak najbliżej krawężnika i ułatwi pasażerom wsiadanie do pojazdów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy